Παρουσίαση Οτι να'ναι ομως εντελως χαχα

Συζήτηση με θέμα Οτι να'ναι ομως εντελως χαχα, που ξεκίνησε από Zelda, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 30 Σεπ 2009.

1. Zelda

Zelda PB New Member

το τολμησα ναι,και μπορω να πω πως επεσε τρελη εξευρενηση,φιλακια και ιστοριες...το ενα γκεκακι που ειναι αγριουλι ειναι στο φαουναριουμ του,εβγαλα μονο τα 2 μεγαλα...και τα μπαντζι ηταν στο μπαλκονι...αρχικα ειπα να φερω σε επαφη το καινουριο μου κοκατιλ που πραγματικα δε φοβαται τιποτα,ειναι ο ατρομητος χαχαχα...την επομενη φορα θα δειτε σε φωτο και τα 6 αγγελουδια μου μαζι,προς το παρον δειτε τα 3...

Συνημμένα Αρχεία:

2. Zelda

Zelda PB New Member

και αλλες χαχαχαχα

Συνημμένα Αρχεία:

3. Wind-sa

Wind-sa PB Member

...το αγγελούδι βλέπω μόνο ενα :) τα άλλα δυο μοιάζουνε πιο πολύ με διαβολάκια!
    Δεν νομίζω οτι είναι καλή παρέα για κοκατικάκι.

Τι τρώνε αυτα τα πλάσματα?

4. Zelda

Zelda PB New Member

ειναι πολυ καλες ψυχουλες τα γκεκο μου...και αν κ δε το περιμενα να πηγαν καλα με το κοκατιλ οπως και με τα μπαντζι μηνες τωρα,τα γκεκο τρωνε διαφορων ειδων εντομα,ποντικακια και φρουτα.καθως και φρουτοκρεμα κ κρεμα για μωρα.

5. Victoria

Victoria PB New Member

Ομορφα ειναι και τα δυο.
    Να τα χαιρεσαι Νικολ :)
    Να προσεχεις λιγο ομως γιατι δεν ξερεις ποτε πως θα αντιδρασουν,ειναι τελειως διαφορετικο ειδος.

6. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

πολύ πολύ όμορφα Νικόλ! σου έχω ξαναπεί πόσο μ αρέσουν τα γκέκο σου!
    τώρα μόνο δεν ξερω αν υπάρχει ενδεχόμενο το κοκατίλ να τσιμπήσει τα γκεκο ή αντίθετα να πάθε τίποτα σαλμονέλα απ αυτά, για ψάξ το λιγάκι.
    πάντως είναι τρέλλα να τα χαίρεσι

7. Sissy

Sissy PB Senior Member

Νικολ νομιζω πως πρεπει να ενημερωθεις απο καποιον ειδικο, για το προβλημα που μπορει να υπαρξει δηλ. να κολλησουν τα ερπετα σαλμονελα στα πουλακια σου.

8. Zelda

Zelda PB New Member

τα γκεκο εχουνε κανει τα εμβολια τους και υποχρεωτικα καθε 2 μηνες τα πηγαινω σε ειδικο για τυχον ασθενειες...το κοκατιλ δε τα τσιμπησε καθολου ισα ισα το αντιθετο...κ αυτα ειναι τοσο καλες ψυχες που πραγματικα δε υπαρχει περιπτωση να επιτεθουνε στο κοκατιλ η στα μπαντζι...ξερω πολυ καλα τα ζωακια μου,τα ερπετα μου τα εχω μεγαλωσει εγω...αν ηταν αλλου ειδους σαυρα οπως ιγκουανα η βαρανος τοτε δε θα τα αφηνα να ερθουνε τοσο κοντα...αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση δε τιθεται θεμα,ουτε για επιθεσεις ουτε για ασθενειες.

9. Marilenaki

Marilenaki PB Member

παντως ολα ειναι φατσουλες!

10. theo40gr

theo40gr PB New Member

και γω αυτο φοβαμαι..το σαλιο των γκεκο σιγουρα δεν περιεχει τιποτα τοξινες?

11. Zelda

Zelda PB New Member

τοξινες???τα γκεκο δε εχουνε ουτε τοξινες ουτε ειναι δηλητηριωδη...

12. mariah

mariah PB Member

Να τα χαιρεσαι ολα αλλα να προσεχεις ομως και τα απροβλεπτα!Το κοκατιλακι σου ειναι πολυ ομορφο!

13. Zelda

Zelda PB New Member

ευχαριστω πολυ..και δεν προκειται να συμβει κατι.:)

14. vas

vas PB New Member

κρέμα για μωρά?doing, τι μαθαίνει κανείς :p

15. blackholesun

blackholesun PB New Member

θαραλεα κινηση ! μαζι σου, απλα οντος ηταν ρισκο.. γιατι ποτε δεν ξερεις τις αντιδρασεις.. τωρα αφου τελος καλο = ολα καλα !
    πανεμορφα τα ...σαυροειδη σου :)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...