Ζητώ να μου χαρίσουν Οποιος έχει πολλά Cockatiel παρακαλώ να μου χαρίσει κανένα

Συζήτηση με θέμα Οποιος έχει πολλά Cockatiel παρακαλώ να μου χαρίσει κανένα, που ξεκίνησε από xaris!!, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 13 Οκτ 2014.

1. xaris!!

xaris!! PB New Member

γεια σας οποιος έχει πολλά cockatiel k θέλει να χαρίσει κανένα παρακαλώ απαντήστε.. ένα.. η k δυο.. θηλυκά... για παρέα k αναπαραγωγή!

2. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Χάρη, τι άλλα πουλιά έχεις στην κατοχή σου;

3. xaris!!

xaris!! PB New Member

γιατί με ρωτάτε??υπάρχει πρόβλημα που ζήτησα ένα cockatiel να μου χαρίσουν ??επειδή δεν έχω τα χρήματα να το αγοράσω????ένα καναρίνι k μια καρδερίνα 3 ετών

4. Stavros

Όχι βέβαια. Εξάλλου, για να ασχοληθεί κάποιος με τα πουλιά χρειάζεται αγάπη. Χρήματα χρειάζεται για την παροχή φροντίδας, αυτό όμως δεν αφορά εμένα αλλά αυτόν που θα αποφασίσει να χαρίσει ένα πουλί ή και δύο.

5. xaris!!

xaris!! PB New Member

χρήματα υπάρχουν για να τα αναλάβω πλήρως όλα τα κομφόρ εννοώ....απλά δεν θέλω να δώσω αλλα χρήματα για αγορά cockatiel...ένα πουλάκι θέλω.. όχι δυο αλλα δεν έχω k πρόβλημα k για 2 η k 3 ακόμα"!αυτό εννοώ...τώρα αν θέλει κάποιος ας μου το δώσει free.. αν δεν θέλει να τα πουλήσουν δεν λέω όχι σωστό είναι αυτό γιατί φεύγουν πολλά λεφτά για την προσοχή τους χωρίς να το πάρεις είδηση

6. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Τελικα εχεις ηδη κοκατιλ και ζητας κι αλλα ή οχι ?

7. xaris!!

xaris!! PB New Member

Ενα αρσενικο εχω κ ψαχνω θηλυκο ενα..παραδηγμα εδωσα για δυο..ενα θελω αν υπαρχει καποιος που δεν το θελει το αναλαμβανω εγω... μην το κανουμε τοσο μεγαλο θεμα οκ???ειχα 2λουτινο κ χαρισα το ενα σε φιλο μου για να μην ζευγαρωσουν κ βγουν πουλια με προβλημα κ ψαχνω κατι αλλο ΑΝ χαριζει καποιος αλλιως να παω να αγορασω απο πετ.

8. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Χάρη σαν υπεύθυνος φιλόζωος δεν πρέπει να παρεξηγείσαι. Κι εσύ λες χάρισες σε έναν φίλο σου. Για να χαρίσεις σε έναν άγνωστο, πρέπει να ξέρεις κάποια πράγματα και να είσαι σίγουρος ότι εκεί που δίνεις το πουλάκι θα περάσει καλά και θα το προσέχουν. Οι περισσότεροι είμαστε ευαισθητοποιημένοι στο θέμα της υπεύθυνης αναδοχής των ζώων.
    Η αγγελία είχε κάποιες ασάφειες και έγιναν κάποιες ερωτήσεις. Δεν υπάρχει διάθεση να κουράσουμε εσένα ή το θέμα αλλά να διασφαλιστεί η διαδικασία και μέσω αυτής η ζωούλα ενός πουλιού.

9. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Δεν βλεπω που ειδες το μεγαλο θεμα.. Κακο ειναι που ρωταω για να καταλαβω τι συμβαινει και πως σκεφτεται ενας ανθρωπος στον οποιο αφιερωσα χρονο να απαντησω σε αλλα θεματα του?

10. xaris!!

xaris!! PB New Member

Επηδει εχουν μπει πολλες παρομοιες αγγελιες δεν ειδα αναλογες ερωτησεις απεναντη τους.....ευχαριστω!κ για το χρονο σας!

11. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Χάρη αυτός που προτίθεται να χαρίσει κάποιο ζώο λειτουργεί περισσότερο με το ένστικτο και τα "δεδομένα" που του προσφέρουν τα συναισθήματα κάθε μηνύματος που διαβάζει. Ακόμη παίζει ρόλο και ο χρόνος και οι συνθήκες...
    Συνέχισε να ζητάς αυτό που θέλεις... δεν είναι κακό... ίσως ο τρόπος και η διατύπωση της πρόθεσης να μη σε βοήθησε. 'Ίσως να υπάρχουν επιφυλάξεις και είναι φυσιολογικό...
    Εσύ να κινείσαι σωστά και να ακολουθείς το δικό σου ένστικτο και δωρητής θα ανταποκριθεί όταν καλυφθεί και η δική του ανασφάλεια... Δεν είναι κακό να θέλεις το "δώρο" σου να περνάει καλά...
    Έτσι δεν είναι?

12. xaris!!

xaris!! PB New Member

Ετσι σε ευχαριστω!

13. Σταματήστε την διακονια ρε λίγη αξιοπρέπεια δεν βλάπτει

14. Stavros

Εσύ δεν έχεις άλλη δουλειά πρωί πρωί από το να την πέφτεις σε ανθρώπους που δεν σου ζήτησαν τίποτε προσωπικά;

Το έχεις κάνει εδώ και σε καμιά δεκαριά ακόμη θέματα.
    Θηλυκό budgie
    Ζητώ - Παπαγαλάκι budgie

15. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Kαι όλες οι αγγελίες που απαντάει έχουν μπει μήνες η χρόνο πριν ...Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου.
    Αυτός δε που έβαλε την αγγελία, έχει να ξαναμπεί στο φόρουμ από το Γενάρη ..

Μοιραστείτε

Φόρτωση...