Ολα τα cockatiel εχουν το ιδιο μεγεθος;

Συζήτηση με θέμα Ολα τα cockatiel εχουν το ιδιο μεγεθος;, που ξεκίνησε από mirto_00, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 22 Ιουλ 2009.

1. mirto_00

mirto_00 PB New Member

Ρε παιδια τα cockatiel εχουν διαφορετικα μεγεθοι ή ολα ειναι το ιδιο γιατι εβλεπα φοτος στο google και μια μου φαινοντουσαν μικρα μια μεγαλα ..:confused:

2. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Το ιδιο μεγεθος εχουν ολα.Μηπως η φωτογραφιες πυο εβλεπες ειχαν διαφορετικο μεγεθος και μπεδευτικες?

Εκτος κι αν ηταν μωρα.

3. jamieo

jamieo PB Member

Το μέγεθος των πτηνών μπορεί να μεταβάλλεται. Έχω 5 cockatiels. Δύο από αυτά είναι υγιή, αλλά πολύ μικρά. Νομίζω ότι και τα δύο ζυγίζουν περίπου 85 γραμμάρια. Ένα από αυτά είναι μεγαλύτερο. Θα ζυγίζει λίγο πάνω από 100 γραμμάρια. Τα δύο άλλα πτηνά έχουν περίπου μέσο μέγεθος.

Ορισμένα πτηνά μπορούν να γίνουν παχύσαρκα. Αλλά αν το πουλί τρώει μια υγιεινή διατροφή και είναι σε θέση να ασκείται τότε συνήθως δεν υπάρχει πρόβλημα.

4. mirto_00

mirto_00 PB New Member

ευχαριστω πολυ παιδια !

5. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Δεν εχουν ολα ακριβως το ιδιο μεγεθος αλλα σιγουρα η διαφορα τους δεν θα ειναι και πολυ μεγαλη

6. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Αυτο εννοουσα κι εγω αλλα δεν το διατυπωσα σωστα.Ολα τα πουλια διαφερουν εστω και πολυ λιγο στο μεγεθος.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...