Παρουσιάζω Οι πρωτες μας πτησεις

morpheas

PB New Member
4 Μαρ 2008
195
6
Κόρινθος
Σημερα και τα τρια μου ζεβρακια βγηκαν απο την φωλια κανοντας με να αισθανθω υπεροχα. Ο μεγαλυτερος σε ηλικια νεοσσος μου ειχε βγει ηδη απο την φωλια πριν 2 ημερες σημερα ακολουθησαν και οι αλλοι 2. Σας παραθετω μερικες φωτογραφιες.

Συνημμένα

Φοίβος

PB Senior Member
12 Φεβ 2008
10.446
532
Βανκούβερ, Καναδάς
Όνομα
Φοίβος
Πτηνά
Παπαγάλοι
:)Μαρια τελεια τα ζουζουνια με τα μαυρα ραμφη πολυ μου αρεσαν! :D

τις προαλες ειδα κατι παραδεισια σε ενα πετ σοπ στριμωγμενα καμια δεκαρια σε ενα κλουβακι για 2 πουλια και ετοιμος ημουν να αγορασω 2 να ελαφρυνει και το μποτιλιαρισμα ... ασε ολο πειρασμους εχω τελευταια...

να τα χαιρεσαι! ειναι πανεμορφα! να μας βαλεις κι αλλες οταν αποκτησουν χρωματα... :D

morpheas

PB New Member
4 Μαρ 2008
195
6
Κόρινθος
Σε ευχαριστω παρα πολυ Φοιβο να εισαι καλα. Οταν σιγα σιγα αποκτησουν και χρωμα θα βαλω και αλλες φωτογραφιες.!

PARADISIOS

PB New Member
5 Φεβ 2008
17
1
ΑΘΗΝΑ
Nα σου ζήσουν...Πραγματικά σε ζηλεύω περιμένω και εγώ να μου σκάσουν έξι αυγουλάκια.'Εστω και ένα να μου βγεί θα είμαι πάρα πολύ ευχαριστιμένος

ΓΙΑΝΝΗΣ

18 Ιουν 2006
1.851
77
Aθηνα
Μαρία συγχαρητήρια. Τα κατάφερες τελικά και με πολύ καλά αποτελέσματα. Βγήκαν 2 γκρί και ένα καφέ; Τον αρσενικό τον ξαναέβαλες μέσα ή τα μεγαλώνει μόνη η θηλυκιά;

morpheas

PB New Member
4 Μαρ 2008
195
6
Κόρινθος
Βασιλη οντως εχω 2 γκριζα και ενα καφε με ας το πουμε για την ωρα μαβι ραμφος. Αρσενικος στο κλουβακι δεν υπαρχει γιατι...ειναι αιωνιως πυρωμενος και φοβαμαι μην προκληθουν παλι δυσαρεστες καταστασεις. Η μητερα ταιζει ταιζει κανονικα