Οι μικροί μου φίλοι τα πουλάκια μου. Σας τα παρουσιάζω!

Συζήτηση με θέμα Οι μικροί μου φίλοι τα πουλάκια μου. Σας τα παρουσιάζω!, που ξεκίνησε από @Vasiliki@, στο Forum 'Γενικά για Ιθαγενή Πουλιά - Υβρίδια' του PetBirds, 29 Οκτ 2008.

1. @Vasiliki@

@Vasiliki@ PB New Member

Αυτά είναι.Έχω συνολικά 4 θυληκά καναρινια - 4 αρσενικά, 1 καρδερίνα - 1 φλώρο και ένα σκαρθί.

Ελπίζω να σας αρέσουν !

Συνημμένα Αρχεία:

2. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Χαριτωμένα όλα τους! Να σου ζήσουν!

3. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Βασιλική μου να σου ζήσουν ! Είναι ολα πανέμορφα και φαίνεται να τα έχεις πολύ καθαρά, φροντισμένα και περιποιημένα.

Αν μου επιτρέπεις , θα ήθελα να σου πω την γνώμη μου για μερικά πολύ απλά θέματα:

• Θα ήταν πολύ χρήσιμο για να κερδίσουν τα πουλιά ζωτικό χώρο για το πέταγμα τους , που συνεπάγεται και περιποιημένο φτέρωμα, να αφαιρέσεις τις κούνιες απο τα κλουβιά.
    • Στο μεγάλο κλουβί που έχεις τα θηλυκά να αλλάξεις διάταξη στις πατήθρες, γιατί είναι τελέιως άβολές για την μετακίνηση των πουλιών.
    • Έπίσης καλύτερο για την υγιεινή των ποδιών των μικρών σου φίλων θα ήταν άν αντικαθιστούσες τις πατήθρες που ήδη έχεις με ίσιες.
    • Στον πάτο των κλουβιών αντικατέστησε την εφημερίδα που μπορεί να περιέχει τοξικό μελάνι, με λευκό χαρτί για να παρατηρείς τυχών αλλαγή στις ακαθαρσίες τους.
    • Οποτε κρίνεις σκόπιμο να δώσεις στην καρδερίνα τον δικό της προσωπικό και άνετο χώρο
    Πάντα με φιλική διάθεση!:)

4. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Βασιλική μπράβο σου να σου ζήσουν, να τα χαίρεσαι. Φαντάζομαι τι θα ακούνε τα αυτάκια σου! Kαι το Χειμώνα έξω είναι; Αχ και να έμενα στο διπλανό σου σπίτι. Όλη μέρα στο μπαλκόνι θα έμενα.

5. Nikoletta

Nikoletta PB New Member

Είναι καταπληκτικά όλα, να σου ζήσουν! Ο Ποσειδώνας είναι πολύ φατσούλα πάντως :)

6. @Vasiliki@

@Vasiliki@ PB New Member

xaxaxaxxa
    Ο Ποσειδώνας είναι ο μπαμπάς απο τα περισσότερα που έχω. Περυσι τον ζευγαρωσα με την κιτρινη ιζαμπέλα (Αφροδίτη) και μου δώσανε 12 πουλάκια με 3 διαδοχικές γεννες (5+4+3)

7. 8520

8520 PB New Member

μπραβο πολύ ωραια.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...