Οι κουτσουλιες των καρδερινων μου αλλαξαν απο τοτε που αρχισε η πτεροροια

Συζήτηση με θέμα Οι κουτσουλιες των καρδερινων μου αλλαξαν απο τοτε που αρχισε η πτεροροια, που ξεκίνησε από marinis, στο Forum 'Ασθένειες Ιθαγενών Πουλιών - Υβριδίων' του PetBirds, 17 Σεπ 2014.

1. marinis

marinis PB New Member

καλησπερα στην ομαδα βλεπω παιδια τις κουτσουλιες απο τις καρδερινες μου απο τοτε που αρχισε η πτεροροια ειναι πιο μαλακες απο πρωτα που οφειλεται αφτο ενω τα πουλια ειναι μια χαρα κ ειδη αρχισανε να κελαιδανε?????

2. brand13

brand13 PB Member

Άλλαξες κάτι στην τροφή;

3. marinis

marinis PB New Member

οχι φιλε μου τιν ιδια για αγρια που δινω

4. brand13

brand13 PB Member

Περίμενε να δεί το θέμα κάποιο από τα παιδιά που ασχολούντε με καρδερίνες και γνωρίζουν περισσότερα.

5. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Βοήθησέ μας petbirds.gr/threads/%CE%A0%CF%81%CE%B9%CE%BD-%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CE%BC%CE%B9%CE%B1-%CE%B5%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%AF-%CE%B1%CF%83%CE%B8%CE%AD%CE%BD%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CF%82.18794/

6. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

O καιρός είναι πιο υγρός, η υγρασία περισσότερη, η θερμοκρασία χαμηλότερη ..τα έχεις μέσα η έξω ?

7. marinis

marinis PB New Member

τα εχω μεσα στο μαγαζι μου κ τα βγαζω εξω μονο αν εχει ηλιο!η τροφη για καναρινια μηπως εχει πιο λιγους λιπαρουσ σπορους απο την τροφη για αγρια που δινω στις καρδερινες μου κ ειναι μηπως καλητερα????

8. alicedros

alicedros PB Supporter

Γιατί τα μπαινοβγάζεις?? Να τα έχεις είτε μόνιμα μέσα είτε μόνιμα έξω... Το μέσα-έξω μόνο κακό κάνει...

9. Ian32

Ian32 PB New Member

Τι εννοεις ; να δωσεις τροφη για καναρινια σε καρδερινες ; οχι βεβαια θα τις δεις φουσκωμένες και στον πατο την επομενη .
    Να ξερεις αυτο που λεει η Αλικη ισχυει , το μεσα εξω δεν κανει καλο συνεχεια..Τις καρδερινες δεν πρεπει να τις κουνας ουτε μισο μετρο !

10. adreas

adreas PB New Member

Γιάννη μην είσαι απόλυτος και στα δυο γιατί έχουν διαφορά οι καρδερίνες με τα καναρίνια η έτσι μας έχουν πει και ακολουθούμε την πεπατημένη…………………

11. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Η απότομη αλλαγή διατροφής, συνήθως έχει δυσάρεστα επακόλουθα ...Χρειάζεται σταδιακή προσαρμογή στη νέα βάση διατροφής και -όσο απλό κι αν ακούγεται- δεν είναι όλοι σε θέση να το κάνουν (χωρίς συνέπειες).
    Εγώ δεν θα πρότεινα καμμία διαφοροποίηση, αν και θα έπρεπε να αναφερθεί το μείγμα που χορηγεί.

12. marinis

marinis PB New Member

εφχαριστω πολυ παιδια για ολες σασ τις απαντησεις σας!

13. Papadopoulos G

Papadopoulos G PB New Member

Δηλαδή τι διαφορές;

Μοιραστείτε

Φόρτωση...