Παρουσίαση Οι καλύτερες φωτογραφίες του παπαγάλου μου

Συζήτηση με θέμα Οι καλύτερες φωτογραφίες του παπαγάλου μου, που ξεκίνησε από zwitsas, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 15 Αυγ 2009.

1. zwitsas

zwitsas PB New Member

εβαλα επιτελους φωτογραφιες στο αλμπουμ μου ...μπειτε και πειτε μ εντυπωσεις. αν μπορει καποιος να μου πει πως βαζω φωτο εδω περα να βαλς τις αγαπημενες μου...

2. vas

vas PB New Member

θα πατήσεις Απάντηση,και κάτω θα δείς μια επιλογή που λέει συνημένα αρχεία,πάτα το και ανέβασε τις φωτογραφίες σου

3. zwitsas

zwitsas PB New Member

παταω ανεβασμα αφου εχω κανει αναζητηση.μετα?

4. zwitsas

zwitsas PB New Member

να μερικες απο αυτες που τις θεωρω τελειες

Συνημμένα Αρχεία:

5. zwitsas

zwitsas PB New Member

λιγες ακομα...

Συνημμένα Αρχεία:

6. Wind-sa

Wind-sa PB Member

φοβερός! ΝΑ τον χαίρεσαι!

7. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Tι εκπληκτικές φωτογραφιες είναι αυτές??? πω πω! Η μια καλυτερη από την άλλη! Να σου ζησει και να τον χαίρεσαι!

Να τον προσέχεις όμως σαν τα μάτια σου! Του εχεις ψαλιδησεις τα φτερά??; Δεν φοβασαι μην φτερουγισει και σου φυγει;

8. zwitsas

zwitsas PB New Member

τι να φοβαμαι μην φυγει το εχει κανει 5 φορες..κιαλες? ποσες ποια... αν δεις σε καποιες φωτο στο αλμπουμ εχω κοψει τα μεσαια φτερα. μπορει να πεταξει μακρια μονο αν ειναι σε 1-2 οροφο. οταν ειμαι στο εδαφος ειναι ασφαλες παει μονο 3,4 μετρα παρακατω. ειχα βγει προχ8ες με εναν φιλο μου εξω απο το σπιτι κ βγαζαμε φωτο οπου βρουμε εβγαλα καμια 60αρια ..δν μπορεσα να τισ βαλω ολες

9. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Γιάννη μου έχεις ενα υπέροχο πλάσμα και ολες οι φωτογραφιες του αλμπουμ σου ειναι για χαζεμα!
    Φανταζομαι ποσο δύσκολες θα ηταν για σένα και για το πουλι οι στιγμες του αποχωρισμού οταν το "εσκαγε " απο κοντά σου... Εγώ στην θέση σου θα φοβομουν πάρα πολυ , όχι μονο να μην φτερουγισει μακρυα, αλλα να μην πέσει και στα χερια καποιου αρπακτικου...:( Ξέρω οτι θα τον προσεχεις σαν τα ματια σου, αλλα καμια φορά η κακιά η ώρα...:confused: Διαβαζουμε και τελευταια πολλα θέματα σχετικά στο φόρουμ και δεν έχουν όλες το ιδιο αίσιο τέλος... Να προσέχεις πολύ!:)

10. zwitsas

zwitsas PB New Member

οι 3ο κ η 5ο φορα ηταν οι δυσκολες. την 3ο τοχε σκασει ...3 μερες? πρωι απογευμα πεταγε γυρω απο το σπιτι κ φωναζε για κανα μισαωρο συνεχχωμενα. την 3ο μερα εκατσε σε διπλανο δενδρο κ τον επιασα .την 5ο φορα ηταν κομμενα τα φτερα του οπως ειναι τορα κ τον εχασα μερα μεσημερι.λεω παει τον εχασα τον φαγανε οι γατες.κ τον βρηκα τιν επομενη μερα απογευμα πανω σε ενα δενδρο 200 μετρα μακρια.ειμαι υπερβολικα τυχερος.μετα απο τοσεσ φορες εμα8α κ δεν τον χανω με τπτ.τορα αρχιζει και σφυραει συνεχεια.δυστηχως παρολο π ειναι ημερος νευριαζει πολυ ευκολα και τσιμπαει.

11. anatoly

anatoly PB Member

ελπιζω να μην τον ξαναχασεις...
    Ειναι πολυ ομορφος, να τον χαιρεσαι!

12. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Πανεμορφες φωτογραφιες και πανεμορφος και ο παπαγαλος σου! :D

Να τον χαιρεσαι και να τον προσεχεις για να μην υπαρξει συνεχεια απο την 5η φορα. Η τυχη ηταν απελπιστικα ευνοικη μαζι σου (5 φορες ειναι σχεδον σαν ονειρο) και δεν χρειαζεται να την ξαναπροκαλεσεις κατα τη γνωμη μου. Παρολα αυτα το ψαλιδισμα του φαινεται ικανα αυστηρο για να τον κρατησει κοντα σου.;)

13. melagio80

melagio80 PB Member

Εχεις ενα πανεμορφο πουλι και εισαι πολυ τυχερος...
    Καλο θα ηταν να τον προσεχεις περισσοτερο,ειναι κριμα να τον χασεις!
    Εμενα μια φορα αρκουσε για να τον χασω.
    Να τον χαιρεσαι!

14. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Να σου ζήσει ο κούκλος αλλά σαν παθών με τη φυγή, τι να πω μακάρι να μη σου φύγει.

15. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Γιάννη πολύ όμορφο αλεξανδρινό έχεις! Και οι φωτογραφίες του εντυπωσιακές! Μόνο πρόσεχε, γιατί λένε "μια στιγμή μιά ζωή"! Να περνάτε όμορφα!

16. zwitsas

zwitsas PB New Member

ενταξει ρε παιδια πηρατε ολοι το πηρατε με τιν ενοια να μ φυγει .ενταξει οσο χαρηκε ..χαρηκε τωρα στο κλουβι του.

17. mariah

mariah PB Member

Κουκλος ειναι!Να περνατε ομορφα μαζι και να τον προσεχεις πολυ!

18. κουκλακι ειναι!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...