Οι δύο πετυχημένες γέννες μας φέτος!

Συζήτηση με θέμα Οι δύο πετυχημένες γέννες μας φέτος!, που ξεκίνησε από grekosdx, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 13 Απρ 2014.

1. grekosdx

grekosdx PB New Member

Θα ήθελα να παραθέσω για όλους τους φίλους εδώ στο φόρουμ, 2 φωτό από τις γέννες των πουλιών μας για φέτος! 4 στην 1η γέννα και 5 στη 2η γέννα! Όλα καλά μέχρι και σήμερα και αναμένουμε ακόμη 4! Είδωμεν..
    Για αρχάριους και μη! Να αγαπάτε τα ζωάκια σας και να τα φροντίζετε όσο μπορείτε! Καλές γέννες σε όλους!

1η τετράδα~2.jpg
    Τα πρώτα 4.....

2η πεντάδα~2.jpg
    Και εδώ τα επόμενα 5.

2. Πόπη Μπού

Πόπη Μπού PB New Member

πωπω ομορφιες.
    κουκλια ειναι, να τα χαιρεσαι.

3. grekosdx

grekosdx PB New Member

Σ'ευχαριστώ! Ποιο παρδαλά δε γινόταν, ξέρω! Και είναι όλα ζωηρά και ξεκίνησαν ήδη την προσπάθεια για κελάηδησμα! Είδωμεν!

4. Πόπη Μπού

Πόπη Μπού PB New Member

ολα καλα θα πανε θα δεις...ειναι πανεμορφα πουλακια:)

5. Τζουάν

Τζουάν PB New Member

Κουκλακια!να τα χαιρεσαι!κι εμεις περιμενουμε τα πρωτα μας κ εχω μια αγωνια.

6. grekosdx

grekosdx PB New Member

Ξέρω, ξέρω! Εγώ να δεις! χαχαχαχαχα Είναι η πρώτη ποιο επιτυχημένη μας γέννα ever! Περιμένουμε άλλα 4 που είναι οι μέρες τους να σκάσουν και έχουμε...σκάσει πρώτα εμείς! Με το καλό να σας έρθουν!
    :D:)

7. Τζουάν

Τζουάν PB New Member

ευχαριστουμε!καλα τα εχουμε αγαπησει ηδη τα μικρα μας!βεβαια επειδη ειμαι πρωταρα ελπιζω πανω απ'ολα στη θεα τυχη-του-πρωταρη!και στα παιδια λεω ηρεμα πραματα τυπου "αντε να δουμε θα βγουν πουλακια?μπορει να μη ζησουν αν ειναι αρρωστουλια" κ τετοια για να μην εχω κλαμματα!μεχρι κ επισκεψεις εχω κοψει γιατι μου γεννησε μεσα στο σπιτι κ για να μη την μετακινησω (ασε που ειχαμε κ αερακι τις τελευταιες μερες) πηγαινουμε εμεις στους νονους αντι να ερχονται αυτοι!:)

8. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Κουκλάκια φτου φτου να σου ζήσουν! με το καλό και τα επόμενα :)

9. grekosdx

grekosdx PB New Member

Σ'ευχαριστώ πολύ Μαρία! Ας είμαστε όλοι μας καλά και να τα χαιρόμαστε!

αυγά 3η γέννα_001.jpg

10. grekosdx

grekosdx PB New Member

Και εγγένετω...νεοσσός! Το 1ο αυγουλάκι άνοιξε και βγήκε το 10ο μικρό μας! Μένουν και τα υπόλοιπα αυγά, αλλά από αύριο φαντάζομαι.... Θα δω αν μπορώ να αναρτήσω ένα μικρό βιντεάκι μέσω Youtube.

11. giannis.kirp.

giannis.kirp. PB Member

Να τα χαίρεσαι όλα τους!;););)

12. alicedros

alicedros PB Supporter

Να τα χαίρεσαι! Με το καλό να σκάσουν και τα υπόλοιπα!

Φιλική συμβουλή: να τα ενοχλείς όσο γίνεται λιγότερο και να σταματήσεις στην 3 γέννα. :)

13. grekosdx

grekosdx PB New Member

Όταν λες "να τα ενοχλείς όσο γίνεται λιγότερο...." τι εννοείς? Δεν τα πειράζω τα πουλιά μου ποτέ.. Ούτε στα χέρια δεν τα πιάνω καλά-καλά! Αυτά που βλέπεις, είναι από σταθερή μικροκάμερα (ένεκα η δουλειά μου βλέπεις!) και δεν της δίνουν καν σημασία. Σε όλες τους τις γέννες, είχαν όσο περισσότερη ησυχία γινόταν, αλλά μέσα στο σπότι...καταλαβαίνεις! Δεν στρεσάρονται πάντως...

14. alicedros

alicedros PB Supporter

Αυτό που κάνεις εννοώ! Ησυχία και ηρεμία! Γι αυτό σας γεννησανε μικρά! ;)

15. Gerasimos1

Gerasimos1 PB New Member

Πανέμορφα ! :D :D :DΝα τα χέρεσαι :)

16. grekosdx

grekosdx PB New Member

Ευχαριστώ πολύ! Σήμερα βγήκε και το 11ο πουλάκι μας! Συνολικά 2 νεοσσοί "έσκασαν μύτη" από την 3η γέννα! Ας ελπίσουμε ότι θα βγουν και οι 2 τελευταίοι!

17. Sunny

Sunny PB New Member

φτυστε τα καλε!:p αντε με το καλο και τα τελευταια!

18. Gerasimos1

Gerasimos1 PB New Member

άχου ταα βγάλε και τα καινούρια φωτο να τα δουμεεε :)

19. grekosdx

grekosdx PB New Member

Ανέβασα μόλις ένα βιντεάκι από τα 5 πουλάκια της 2ης γέννας μας για φέτος...
    Θα το βρείτε στο παρακάτω λινκ:

20. Sunny

Sunny PB New Member

κοιτα τωρα τι μου εκανες. θα με κανεις να παρω καναρινι παναθεμα σε.
    κουκλακια!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...