Οι γονεις χρειαζονται πολυβιταμινη στο νερο;

Συζήτηση με θέμα Οι γονεις χρειαζονται πολυβιταμινη στο νερο;, που ξεκίνησε από ΒΙΒΙΚΟΣ, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 2 Απρ 2009.

1. ΒΙΒΙΚΟΣ

ΒΙΒΙΚΟΣ PB New Member

εχω δυο ζευγαρια και ειδη οι 7 νεοσσοι ειναι 7 και 8 ημερων αντιστοιχα εκτος απο φρεσκο αυγο και αυγοτροφη beaphar που τους βαζω θελουν και πολυβιταμινη στο νερο τους???:cool:

2. scorp

scorp Banned

Αν υποσχεθείς ότι θα το αλλάζεις καθημερινά αφού πρώτα πλύνεις τις ποτίστρες τότε ναι

3. ΒΙΒΙΚΟΣ

ΒΙΒΙΚΟΣ PB New Member

φυσικα υποσχομαι αν ειναι για το καλο τους...

4. xxx

xxx PB New Member

αυγοτροφή και αυγό παράλληλα είναι περιττό σύμφωνα με κάποιους πιο έμπειρους εδώ μέσα στο φόρουμ ,αν και εγώ το ίδιο κάνω στα κανάρια μου όταν έχουν νεοσσούς πριν αυτοί βγουν στο κλαρί!πολυβιταμίνη βάζω κάθε μέρα στην ποτίστρα που είναι τα νεούδια μέχρι να γίνουν 3 εβδομάδων!αλλάζω κάθε μέρα βέβαια το νερό!από τη μία καλό τους κάνει από την άλλη όμως φέρνει πιο γρήγορα την κανάρα σε φάση να ''ζητάει''!στον αρσενικό δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο μιας και αν πυρώσει το αρσενικό δεν ξεπυρώνει!

5. sainer

sainer PB New Member

και εγω βαζω πολυβιταμινη μεχρι να γινουν τα μικρα 20-22 ημερων.

6. domber

domber PB New Member

Τι μαρκα πολυβιταμινη βαζεται;

7. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Ολα είναι απαραίτητα αυτή την εποχή.Προσοχή όμως μη ξεχνάμε
    οτι το πλέον απαραίτητο πράγμα όλες τις εποχές, είναι το ΜΕΤΡΟ.
    Η καθημερινή καθαριότητα βέβαια στις ποτήστρες ,αλλά και σε όλο το κλουβί είναι χρήσιμη
    αλλά καλόν θα ήταν να μην είναι οι πολυβιταμίνες αφορμή γι' αυτό ;))

Αν χρησιμοποιήσεις το Omni-vit (Orlux) ΤΕΤΑΡΤΗ και ΣΑΒΒΑΤΟ
    είναι μια χαρά.

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 14 Ιουλ 2016

Μοιραστείτε

Φόρτωση...