Οι βιταμίνες για καναρίνια, κάνουν για παπαγάλους;

Συζήτηση με θέμα Οι βιταμίνες για καναρίνια, κάνουν για παπαγάλους;, που ξεκίνησε από kwnstantina, στο Forum 'Φάρμακα - Συμπληρώματα' του PetBirds, 26 Σεπ 2009.

1. kwnstantina

kwnstantina PB New Member

Γεια σας... Πήγα το πρωί σε ένα πετ σοπ να πάρω βιταμίνες Βοgena multi-vit που μπαίνουν στο νερό για τα κοκατιλάκια μου... Απ' έξω όμως η συσκευασία έχει ένα καναρίνι. Ρώτησα την υπάλληλο αν είναι μόνο για καναρίνια αλλά μου είπε ότι είναι για όλα τα πουλιά... Επειδή έχουν ακουστεί πολλά για την ασχετοσύνη των πετσοπάδων, θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος την συγκεκριμένη βιταμίνη και αν κάνει και για παπαγάλους... Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

2. manos74

manos74 PB New Member

λογικα οι βιταμινες ειναι για ολα τα πουλια οι ιδιες απλος επιδη οι παπαγαλοι ειναι πιο μεγαλα πουλια δεν ξερω τι θα κανεις με την δοσολογια κοιταξε μοιπος εχει μεσα δοσολογια για παπαγαλακια

3. ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ

ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ PB New Member

Και εγω αυτη την εντυπωση ειχα ...αλλα οχι !υπαρχουν πολυβιταμινες της συγκεκριμενης μαρκας για παπαγαλους.:)

4. fragos

fragos PB Member

5. ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ

ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ PB New Member

Το αντιστοιχο για παπαγαλους εχει και βιταμινη Α που ειναι απαραιτητη στη διατροφη τους.

6. kwnstantina

kwnstantina PB New Member

Οκ παιδιά σας ευχαριστώ πολύ... Στην δοσολογία γράφει για μικρά πουλιά 1-3 σταγόνες... Τόσο είναι?

Μοιραστείτε

Φόρτωση...