"Ξεχειμώνιασμα" τέλος!

Συζήτηση με θέμα "Ξεχειμώνιασμα" τέλος!, που ξεκίνησε από SAKMP1, στο Forum 'Ιδιοκατασκευές, Παρουσιάσεις Εκτροφείων' του PetBirds, 21 Μαρ 2008.

1. SAKMP1

SAKMP1 PB New Member

Χειμώνας τέλος για τα πουλάκια μου, μια χαρά την έβγαλαν στην πρόχειρη εξωτερική κλούβα που τους έφτιαξα για να ξεχειμωνιάσουν. Σε λίγο καιρό θα έχουμε και "βελτίωση"της κλούβας ,θα ανεβάσω και φωτογραφίες. ;)

[x]

2. lizard

lizard PB Member Article Writer

δεν τα τυλιξες με κατι ωστε να μην ειναι εκτεθημενα στο κρυο.εγω στην θεση σου θα εβαζα ενα ναιλον κατι για τον ψυχρο ανεμο.

3. skytiger

skytiger PB New Member

θα συμφωνησω με τον λιζ...καλα εσενα θα σου ητανε ευχαριστω αν εισουνα στην θεση τους μοναχα με το εσωρουχο??? τουλαχιστον θα μπορουσες να μεριμνησεις μεσιε:cool:

4. paris27

paris27 PB New Member

Φιλος μου που εχει πουλια στο μπαλκονι του τα σκεπαζει με ναιλον και κουβερτα!Οσο για την κλουβα σου πολυ καλη να παιρνουμε και ιδεες!

5. Επειδη κατι ξερω απο Βαλτα (οσον αφορα το κρυο) , υπαρχουν στο εμποριο κατι πολυ ωραιες καλαμιες ετοιμες πλεγμενες , κοβουν το κρυο και αισθητικα δειχνουν κατι φυσικο.Θα ανεβασω φωτο προσεχως με την δικη μου κατασκευη πριν τα ξεσκεπασω για θερινη σαιζον.

6. Frania

Frania PB Member

Φιλε εγω ενα βραδυ καλοκαιριου κοιμηθηκα στην Σιβηρη εξω αναγκαστικα και ξυλιασα .Σιβηρια κανονικα .ΜΠΡΑΒΟ στα πουλακια σου που αντεχουν και την υψηλη υγρασια,αλλα κανε κατι.

7. SAKMP1

SAKMP1 PB New Member

ρε παιδιά αμα δείτε απο τις τρεις πλευρες ειναι καλυμενο με ναυλον και μονο μπροστα ειναι ακαλυπτα απο την πλευρα που δεν τα πιανει ο καιρος για να αεριζονται,και σας πληροφορω οτι την ημερα ειτε εβρεχε ειτε χιονιζε αυτα ηταν εκει στην ακαλυπτη πλευρα.Σας ευχαριστω παντως για τις παρατηρησεις σας.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...