Ξαφνικός θανατος καναρινιου

Συζήτηση με θέμα Ξαφνικός θανατος καναρινιου, που ξεκίνησε από ΙωαννηςΝος, στο Forum 'Ασθένειες Καναρινιών' του PetBirds, 27 Ιουν 2015.

1. ΙωαννηςΝος

ΙωαννηςΝος PB New Member

Σημερα ενα καναρινακι μου, γεννημένο 22 απριλιου,πέθανε στα χερια μου, λογια δεν υπαρχουν για μενα να εκφράσω την στεναχώρια μου.
    Θα ηθελα βοηθεια μήπως βρω τι προκαλεσε τον θανατο στον μικρουλι μου.
    Σημερα ηταν μονο άκεφος,και αυτο που παρατήρησα ηταν οτι τα ποδια του ηταν πολυ ασπρα (σαν να μην αιματώνονταν) ετσι τον εβγαλα απο το κλουβακι,προσπάθησα να του δώσω λιγο χαμομήλακι αλλα δεν ειχε διαθεση ,μετα απο ωρα πεθανε

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Πολύ λυπάμαι γι αυτό και για το δικό σου σοκ :(
    Το έβγαλες κάποια φωτογραφία στην κοιλιά του μετά τον θάνατο;

3. ΙωαννηςΝος

ΙωαννηςΝος PB New Member

οχι δεν το εβγαλα φωτογραφια ,δεν έδειχνε και κατι περίεργο (χρωματισμο) εκει η περιοχή κοιλιάς και στερνο

4. George98

George98 PB Active Member

κρίμα...

5. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Ποια η συμπεριφορά του τις τελευταίες μέρες?
    Έτρωγε?

6. alicedros

alicedros PB Supporter

Λυπαμαι πολυ... :(

7. ΙωαννηςΝος

ΙωαννηςΝος PB New Member

Ολα ηταν κανονικά,τα σαλιαρισματα του,τα μπανακια του , η διατροφη του.Μια μερα πριν το συμβάν ηταν η μερα των λαχανικών (αντίδι),αυτο που παρατήρησα και με προβληματισε ηταν οτι οι κουτσουλιες του συνεχιζαν να ειναι πρασινες ενω δεν έτρωγε αλλο αντιδι .Γιατι ηταν τα ποδαρακια του παγωμένα και δεν φαίνονταν φλεβες καθολου;

8. BabisNL

BabisNL PB New Member

Σε καταλαβαίνω Γιάννη...

9. Stfns

Stfns PB Member

Λυπάμαι πάρα πολύ Γιάννη.... Έχω και εγώ αδυναμία στα πιτσιρικάκια που έβγαλα φέτος και σε συμπονώ. Εύχομαι να το ξεπεράσεις σύντομα φίλε.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...