Νομιζω πως το lovebird μου εσπασε το ποδι του

Συζήτηση με θέμα Νομιζω πως το lovebird μου εσπασε το ποδι του, που ξεκίνησε από diplarou, στο Forum 'Ασθένειες Παπαγάλων' του PetBirds, 16 Σεπ 2009.

1. diplarou

diplarou PB New Member

Παιδιά χρειάζομαι αμέσως βοήθεια! Το δαχτυλιδάκι που έχει στο πόδι του το Lovebird μου είχε μπει στο σίδερο του κλουβιού...αν και φοβάται πολύ και προσπαθούσε να φυγει από εκεί δεν τα κατάφερνε ..στο τέλος κατάφερα να το βγάλω από το σίδερο ..αλλα τωρα νομιζω ότι έχει σπάσει του πόδι του, τι να κανω;:((

2. fragos

fragos PB Member

αν εχει σπασει το ποδι του θα κρεμετε και δεν θα μπορει να το πατησει μια φωτο θα βοηθουσε για να δουμε αν ειναι σπασμενο η οχι.

*γραφε με Ελληνικους χαρακτηρες και χωρις συντομογραφιες το λενε οι κανονες του fοroum.

3. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ριξε μια ματια εδω, παρε οποιους ειναι κοντα σου, μην ντραπεις να ρωτησεις αν εχουν ξαναντιμετωπισει παρομοιο περιστατικο και αν οχι να σου συστησουν εναν συναδελφο τους που γνωριζουν οτι δουλευει και με πουλια. Ενας σωστος γιατρος θα σου προτεινει αλλον συναδελφο που ξερει αν ο ιδιος δεν εχει εμπειρια με τα πουλια. Cyprus Veterinary Clinics

Εχουμε κι εδω μια λιστα αλλα επειδη ειδα οτι εισαι απο Κυπρο, με μια γρηγορη ματια δεν βρηκα καποια καταχωρηση αλλου μελους στη λιστα μας. Ξανακοιτα κι εσυ αν θελεις. Αν επισκεφτεις καποιον και μεινεις ευχαριστημενος να τον συμπληρωσεις εκει. ;)

https://petbirds.gr/threads/Πτηνίατροι-Ειδικευμένοι-στα-Πτηνά-Κτηνίατροι.1091/

4. diplarou

diplarou PB New Member

στο πόδι του νομίζω ότι έχει ακόμα λίγη δύναμή και ότι δεν το έχει σπάσει τελείως..αλλά δεν ξέρω τι να κάνω..να τον πάρω στο κτηνίατρο??

5. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Σαφεστατα! Θελει κι ερωτημα? Εαν ξερεις καποιον που γνωριζει απο πτηνα τοτε να τον πας εκει.

6. diplarou

diplarou PB New Member

ευχαριστω για τις συμβουλες σας παιδια...:) τωρα ξερω τι θα κανω...

Μοιραστείτε

Φόρτωση...