Παρουσίαση Νεο cockatiel

Συζήτηση με θέμα Νεο cockatiel, που ξεκίνησε από Ryu, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 29 Σεπ 2009.

1. Ryu

Ryu PB New Member

χθες ενας γνωστος μου,μου εφερε ενα pied κοκατιλ!το πηρε απο εκτροφεα κ του ειπε οτι ειναι θυλικο...εχει κ κ τις γραμμες στην ουρα κ απο την συμπεριφορα φενεται να ειναι θυλικια!προς το παρων την εχω μονη της.μου εκανε εντιπωση που το βραδυ κουρνιασε στο πατο του κλουβιου κ οχι πανω στα ξυλα.
    [x]

Συνημμένα Αρχεία:

2. Zelda

Zelda PB New Member

πολυ κουκλα να την χαιρεσαι.

3. Mpikis

Mpikis PB New Member

Απο εκτροφεα..ταισμενη στο χέρι???πολυ ομορφο πουλακι!Να το χαιρεσαι!

4. Ryu

Ryu PB New Member

σας ευχαριστω!δεν ειναι ταισμενη στο χερι,ειναι αγρια..αλλα δεν με πηραζει αυτο..την ηθελα για τον αρσενικο μου να εχει παρεα!

5. Mpikis

Mpikis PB New Member

Παρεα το λεμε τωρα???τστστστ σα δε ντρεπομαστε λιγο...χαχαχα

6. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Πολυ ομορφο πουλακι Debby! :) :D Απο τη συμπεριφορα θα κρινεις καλυτερα το φυλο σε αυτον τον χρωματισμο διοτι ο χρωματισμος απο μονος του και τα σημαδια δεν ακολουθουν οτι κατα κανονα ισχυει στα αλλα κοκατιλ. ;)

7. Ryu

Ryu PB New Member

το ξερω ανεστη γι αυτο ειμαι επιφιλακτικη ακομα για το φυλο,προς το παρον γερνει ποιο πολυ προς το θυληκο,παντως αμα βγει αρσενικο μου ειπε οτι μπορουμε να το αλλαξουμε,αν κ θα προτημουσα να παρω αλλα δυο θυληκα:p

8. anatoly

anatoly PB Member

Να το χαιρεσαι το νεο φιλαρακι!:)

9. fragos

fragos PB Member

να σου ζησει!

10. mariah

mariah PB Member

Να σου ζησει!

11. Victoria

Victoria PB New Member

Να το χαιρεσαι,ειναι πανεμορφο!

12. Ryu

Ryu PB New Member

μετα απο αρκετες μερες σφυριγματων(το ενα ακουγε το αλλο κ μας ειχαν ξεκουφανει:Big Grin:)χωρις να βλεποντε,πηγα το κλουβι με την θυλικια κ το κρεμασα στην κλουβα του αρσενικου...μωλις το ενα ειδε το αλλο ενθουσιαστηκαν!κολησαν κ τα δυο στα καγκελα κ δεν ξεκωλουσαν...αποφασισα να τα βαλω μαζι κ το ζευγαρι εδεσε αμεσως!ηταν κεραυνοβολο!
    [x]

Συνημμένα Αρχεία:

13. kwnstantina

kwnstantina PB New Member

Και τα 2 είναι κουκλάκια... Γλυκύτατες φατσούλες...:) Να σου ζήσει το ζευγάρι!

14. kdionisios

kdionisios PB New Member

Πολυ ωραιο ζευγαρακι!
    Αντε και καλους απογονους;)

15. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Να σου ζήσει το ζευγάρι!

16. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

να το χαίρεσαι το ζευγαρακι σου είναι πολυ όμορφα και ταδύο

Μοιραστείτε

Φόρτωση...