Νεο σπιτακι για τα παπαγαλακια μου

Συζήτηση με θέμα Νεο σπιτακι για τα παπαγαλακια μου, που ξεκίνησε από Αγγελικη Πετρουλακη, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 10 Ιουν 2014.

1. και ξεκινα η κατασκευη για το νεο σπιτακι για τις αγαπες μου τα παπαγαλακια επεισης εκτος απο τις ιδεες που μου δωσατε για κλουβακι εφτιαξα και παιχνιδακια με τις ιδεες σας που θα τοποθετηθουν στο νεο σπιτακι ευχαριστω πολυ για ολα θα σας τα παρουσιασω οταν θα ειναι ετοιμο και το κλουβακι
    :) :) :)

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Μπράβο , με το καλό και περιμένουμε :)

3. ειθελα να σας βαλω φωτο τους αλλα δν μου ανεβενουν

4. maria p

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 15 Ιουλ 2016
  5. επεισης σε ρωταω εδω για να μην φτιαχνω καινουργιο θεμα οι παπαγαλοι τρωνε πορτοκαλι?

6. maria p

Οι δικοί μου τρώνε , δεν είναι το καλύτερό τους αλλά το τρώνε γιατί έχουν μάθει να τρώνε ό,τι τους βάζω. Το δίνω ολόκληρο κομμένο σε φέτες με την φλούδα γύρω του αφού τα έχω πλύνει πρώτα φυσικά.
    Πάντα φρούτα εποχής να δίνεις.

7. το κλουβακι μας ειναι σχεδον ετοιμο οι διαστασεις του ειναι 68*40*40 ειναι καλες διαστασεις για δυο παπαγαλους Budgie!?

8. maria p

Αν το 0,68 είναι το μήκος ναι. Με το καλό !

9. ναι το 0,68 ειναι το μηκος

10. σημερα πηγα να παρω κουνελοσυρμα για να τελειωσει το κλουβι αλλα δεν προλαβα να παρω σπρει για ψειρες για να το ψεκασω πριν τους βαλω μεσα μετι μπορω να το κανω πριν τους βαλω?

11. alicedros

alicedros PB Supporter

Πριν τα βάλεις ψεκασε με Ardap(και θα βάλεις τα πουλιά μετά από 24 ώρες) ή θα το ψεκασεις με chevitren και θα τα βάλεις μέσα αμέσως! :)

12. YannisK

YannisK PB Known Member

Πριν τα βάλεις μέσα καλό θα ηταν επίσης να ψεκάσεις το κλουβί με διάλυμα λευκού ξυδιού και να το πλήνεις με νερο.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...