Παρουσίαση Νεο πουλάκι στο κλουβάκι

Συζήτηση με θέμα Νεο πουλάκι στο κλουβάκι, που ξεκίνησε από kbibikos, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 7 Φεβ 2008.

1. kbibikos

kbibikos PB New Member

Καλησπέρα σε ολους τους φιλους. Απο σήμερα στη παρεα των φιλων μου (φτερωτων) εβαλα και ενα κοκκινο καναρινακι. Ελπίζω να τα πάνε καλα μεταξύ τους. :)

2. muthos

muthos PB New Member

καλοριζικο να σου ζησει

3. Smokie

Smokie PB Member

Να το χαίρεσαι φίλε μου (και γειτονάκι μου) :), δέν θα ήταν καλύτερα προτού το βάλεις να γνωρίσει την υπόλοιπη παρέα να το έχεις για λίγο καιρό σε καραντίνα μέχρι να βεβαιωθείς οτι είναι υγιείς αλλά και να αρχίζει να συνηθίζει το καινούριο περιβάλλον :)

4. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

συμφωνω με τον σταματη κωστα επρεπε να το βαλεις σε καραντινα για πολλους λογους κα ιτο αμελησες

5. kbibikos

kbibikos PB New Member

καλησπέρα παιδια. το πηρα απο ενα φιλο με δαχτυλιδη, και δεν το εχω στο ιδιο κλουβι με τα αλλα πουλια το καθε ενα ειναι σε ξεχωριστω κλουβι, απλα ειναι κοντα το ενα με το αλλο. θα υπάρξη προβλημα ετσι?

6. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

βεβαια δεν μεταφερονται τα μικροβια μονο με την επαφη αλλα και με τον αερα φιλε κωστα

7. kbibikos

kbibikos PB New Member

συμφωνω αλλα δεν εχω και πολλες επιλογες χωρου. Οποτε το ρυψωκινδυνευω. Ο Θεος βοηθος. Παντως ο τυπος ειναι φοβερος.

8. Smokie

Smokie PB Member

Περιμένουμε και φωτογραφία μόλις μπορέσεις ! :)

9. kbibikos

kbibikos PB New Member

Αυριο πρωτα ο Θεος να ειμαστε καλα. Τωρα κοιματε το μικρο μου.

10. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Κώστα να σου ζήσει το φιλαράκι σου! Και σου εύχομαι σύντομα να απολαύσεις και το γλυκό τραγούδι του! Περιμένουμε να το γνωρίσουμε!:)

11. tsampinio

tsampinio PB New Member

να χαιρεσαι το νεο σου φιλο και να πανε ολα καλα

Μοιραστείτε

Φόρτωση...