Νεοσσος 16 ημερων με στραβα τα πισω δαχτυλα

Συζήτηση με θέμα Νεοσσος 16 ημερων με στραβα τα πισω δαχτυλα, που ξεκίνησε από κίτσος, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 16 Ιουν 2009.

1. κίτσος

κίτσος PB New Member

τα πισω δαχτυλα του νεοσσου ειναι λυγισμενα μπροστα κ τα παταει με αποτελεσμα να μην εχει σωστη ισορροπια κ αν δεν ενεργησω τωρα ισως να μεινουνε ετσι...οποιος ξερει κ εχει να προτεινει κατι...σκεφτικα να του πιασω το δαχτυλο προς τα πισω με δαχτυλιδι για λιγες μερες μεχρι να συνηθισει εκει

2. jk21

jk21 PB Member Article Writer

δες και εδω για το <<θερμοσυστελλομενο>>
    https://petbirds.gr/threads/Προβλημα-με-τα-δακτυλα-νεοσσου.3526/ . (ειδικα το ποστ 12)
    το αγοραζεις απο καταστημα με ανταλλακτικα ηλεκτρονικων.εχει διαφορα μεγεθη.χρειαζεσαι ελαχιστο.καντο συντομα που εχει ευλυγισια το ποδαρακι του

3. κίτσος

κίτσος PB New Member

ευχαριστω πολυ παιδια...τωρα πηγα να δω τι κανει κ ητανε στο πατο του κλουβιου κ εχει αιμα στο ραμφος του,ειναι μια μικρη πληγη...του εβαλα betadine κ το αφησα παλι στη καναρα.μαλλον χτηπησε πεφτοντας απ'τη φωλια...πολυ παιδεψιαρικος ο μικρος...μακαρι να πανε ολα καλα...ειναι ενα λευκο κουκλακι..

4. kostas.

kostas. PB New Member

εγω εχω μια θυλικια που εχει το ιδιο προβλημα αλλα δεν εχω κανενα προβλημα ζευγαρωσε κανονικα και ειναι μια χαρα απλος καμια φορα τα βραδια που κοιμαται πεφτει απο το ξυλακι κατω.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...