Νεοσσος με πρόβλημα στο πόδι, να δώσω ασβέστιο;

Συζήτηση με θέμα Νεοσσος με πρόβλημα στο πόδι, να δώσω ασβέστιο;, που ξεκίνησε από panikos7, στο Forum 'Ασθένειες Καναρινιών' του PetBirds, 12 Ιουλ 2009.

1. panikos7

panikos7 Πρώην NPANOPOULOS

καλησπέρα σε όλους! ένα πουλάκι από τα αρκετά που μου έβγαλε το ζευγάρι έχει πρόβλημα στο ένα του ποδαράκι.Συγκεκριμένα είναι γυρισμένο το πέλμα του προς τα έξω με αποτέλεσμα να μην πατάει κ με τα δυο του πόδια στα καλαμάκια.σουπιοκόκκαλο στην κλούβα υπάρχει,αυγό με κέλυφος τους δίνω...πιθανόν όμως να του λειπει ασβέστιο,τι λέτε; αν του δώσω ασβέστιο στο νερό θα επανέλθει; ;

2. fragos

fragos PB Member

μηπως ειναι σπασμενο?εχω και εγω ενα καναρινακι που του πιαστηκε το ποδι αναμεσα απο τα καγκελα και του ειναι στραβο το πελμα.

3. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Αυτό δεν είναι κατανοητό.:(
    Βάλε φωτό να δούμε ΠΩΣ είναι ,και αν παίρνει απο κάποιου είδους επέμβαση
    τώρα που είναι μικρό.

4. panikos7

panikos7 Πρώην NPANOPOULOS

όλο του το πέλμα είναι σαν ΄κουλό΄,είναι γυρισμένο προς τα έξω και πατάει με τον καρπό.θα προσπαθήσω να ανεβάσω φωτο

5. τονυ

τονυ PB New Member

αν και δεν μπορουμε να καταλαβουμε απολυτα αν δεν ειναι απο χτυπημα τοτε μαλλον δεν μπορεις να κανεις κατι.πρεπει να ειναι ετσι απο την φωλια .δηλαδη να πατηθηκε η απο την μανα η απο τα αλλα μικρα με αποτελεσμα να ειναι ετσι τωρα

Μοιραστείτε

Φόρτωση...