Παρουσίαση Νεογέννητα παραδεισάκια

Συζήτηση με θέμα Νεογέννητα παραδεισάκια, που ξεκίνησε από δημητρις113, στο Forum 'Αναπαραγωγή Εξωτικών Πουλιών' του PetBirds, 21 Απρ 2016.

1. τα πρωτα μου παραδεισακια

πω πωειναι πολυ μικρα ετσι πρεπει να ειναι?

Συνημμένα Αρχεία:

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Ναι, ναι, φτου φτου να σου ζήσουν, με το καλό στο κλαρί !!!

3. Sissy

Sissy PB Senior Member

Να σου ζήσουν, με το καλό στο και κλαρί!!!μικρούλια ως ενήλικα ακόμα πιο μικρούλια ως νεογέννητα!!!:thumbsup::)

4. JAPAN HOSO11

JAPAN HOSO11 PB Member

με το καλο και στο κλαρι!!!!!!!!!

5. ευχαριστω πολυ γαμωτο δεν τρωει αυγο η μαμα για να ταταιση μαλον δεν τις αρεσει μονο ξυρα τροφη εχετε να μου προτεινετε τιποτα αλλο να τους δινω

6. maria p

7. τους εχω αυγοτροφη και τροφη ψιλη με κεχρι και τους εβρασα και αυγο αλλα δεν το τρωνε

8. maria p

Αυτό το κεχρί δεν νομίζω να περιλαμβάνεται σε κάποια τροφή, κυκλοφορεί σε τσαμπιά.
    Και τι ταΐζουν τους νεοσσούς;

9. εχωμια τροφη συσκευασμενη με 26 ειδη σπορων και πηρα παλι μια συσκευασμενη ψιλη τροφη της μαντινοβακαι τους βαζωκαι αυγοτροφη τους δινωκαι μηλο τσοχο καρπουζακι αλλα το αυγο ουτε το δοκιμασε αυριο λεωνα τις ξαναβαλω αυγουλακι

10. maria p

Καρπουζάκι; Μην δίνεις εκτός εποχής πράσινα και μάλιστα ενώ ταΐζουν νεοσσούς.

11. οκ δεν τους ξαναβαζω καρουζι μου εκανε 5 αυγα βγηκαν τα δυο χθες δυο πουλκια και ειδα ενα αυγο ελειπε τι εγινε το εφαγαν εχει αλλα δυο αυγα ακομα αλλα σημερα δεν βγηκε κανενα πουλακι

12. maria p

Μήπως το έχουν σκεπάσει; Κοίταξες καλά μήπως είναι κάπου πεθαμένος νεοσσός; Αν υπάρχει πρέπει να τον βρεις και να τον βγάλεις από το κλουβί.

13. κοιταξα καλα καλα δεν βρηκα τιποτα θα κοιταξωπαλι αυριο να δω μπας και τονεχουν πεταξη κατω αλλα ειναι τοσο πολυ μικρα στην αρχη τα περασα για ακαθαρσιες κουτσουλιες

14. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Να σου ζήσουν :)

15. Πως ειναι τωρα μεγαλωνουν? Βαλε μια καινουρια φοτο

Μοιραστείτε

Φόρτωση...