Νεα κλουβα απο αλουμινιο

Συζήτηση με θέμα Νεα κλουβα απο αλουμινιο, που ξεκίνησε από gardeline, στο Forum 'Ιδιοκατασκευές, Παρουσιάσεις Εκτροφείων' του PetBirds, 4 Μαρ 2008.

1. gardeline

gardeline PB New Member

Παιδια αυτη ειναι η νεα μου κλουβα την εφτιαξα απο αλουμινιο εχει διαστασεις 80x80x50. Πως σας φαινεται;

2. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

πολυ καλη μπραβο,εκανες καλη δουλεια

3. kristhegreek

kristhegreek PB New Member

Πολύ ωραίο φίλε !

4. stefanos2007

stefanos2007 PB New Member

Πολύ καλή κατασκευή. Μπράβο

5. Green

Green PB New Member

Ωραια φαινεται μπραβο, αν θες περιεγραψε την δηλ αν εχει συρταρωτους πατους η χωριζεται στην μεση κτλ. Το πλεγμα το στερεωσες με πριτσινια?

6. stefanos2007

stefanos2007 PB New Member

Και πόσο κόστισε όλη η κατασκευή

7. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Μπράβο Χρήστο.Πολύ ωραία .!

8. lizard

lizard PB Member Article Writer

μπραβο χρηστο πολυ καλη δουλεια ωραιο το εκανες.

9. gardeline

gardeline PB New Member

Oπως προανεφερα η κλουβα ειναι φτιαγμενη αποκλιστικα απο αλουμινιο ως προς τον σκελετο της για να αποφυγω τυχων παρασιτα και ειναι ευκολη στον καθαρισμο.Χρησιμοποιησα φατσες για τα τοιχωματα τα οποια στερεωσα με πριτσινια. Χωριζεται σε δυο μερη με διαστασεις 80x50x40. Χωριζεται με μια λαμαρινα ή ενα hardbord. Ως προς το κοστος κατασκευεις δεν μπορω να υπολογισω ακριβως την τιμη καθος τα υλικα μου ηταν διαθεσιμα απο τον πατερα μου που ασχολειται με τα αλουμινια.Ευχαριστω για τα καλα σας λογια και ελπιζω να εγινα εμπνευση και για αλλους που σκοπευουν να κανουν το ιδιο.

10. Smokie

Smokie PB Member

Χρήστο πολύ όμορφη !

11. calvo

calvo PB New Member

παρα πολυ καλη φιλε

12. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Έχει γίνει πολύ καλή η κλούβα σου σαν κατασκευή. Μήπως θα ήταν καλύτερα όμως κάποιες από τις πλευρές της να ήταν κλεισμένες; Νομίζω πως θα έχεις προβλήματα με τα ρεύματα του αέρα έτσι όπως είναι εκτεθειμένη στο μπαλκόνι.

13. ΣΤΕΦΑΝΟΣ

ΣΤΕΦΑΝΟΣ PB New Member

πολυ καλη φιλε μου

14. ΙΟΑ

ΙΟΑ PB New Member

Συμφωνώ με τον Σταύρο.Μπορείς ίσως να βάλεις συρταρωτά προστατευτικά και έτσι θα τα βγάζεις όποτε εσύ θέλεις.Πάντως πολύ καλή κατασκευή.

15. Μπράβο φίλε πολύ καλή δουλειά. Πάρε πολυ σοβαρα την συμβουλη του Στάυρου.Είναι κρίμα να αρρωστήσουν τα πουλιά.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...