Παρουσίαση Να το καινουργιο μας μελος (θηλυκο κοκατιλ)

Συζήτηση με θέμα Να το καινουργιο μας μελος (θηλυκο κοκατιλ), που ξεκίνησε από Fotis_K, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 9 Ιαν 2009.

1. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Προκειται για ενα θηλυκο κοκατιλ με φυσικο χρωματισμο(να μην ψαχνωμαι παλι για το φυλο κλπ) το οποιο ειναι μονο λιγες ωρες σπιτι και εχω ενθουσιαστει πολυ!Ειναι πολυ ομορφη (για μενα) και νομιζω οτι σε καμια βδομαδα θα τρωει και απο το χερι μου!Συνεχως ειναι σε εγρηγορση και κοιταει γυρω γυρω το νεο της χωρο!Την εχω βαλει στο παλιο κλουβι του αρσενικου και μετα θα μπει μετα απο 2 εβδομαδες στο κλουβι του αρσενικου υστερα απο την γνωριμια!Τωρα προς το παρον ειναι σε καραντινα!Οι φωτογραφιες ειναι λιγο προχειρες αλλα δεν μπορω να κανω κατι αλλο γιατι δεν θελω να την τρομαζω!Ακουω προτασεις και για ονομα...

Συνημμένα Αρχεία:

2. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Να σου ζήσει Φώτη!

3. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

ειναι κουκλα!για ονομα εγω πρωτινω το Δάφνη!

4. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Κι αλλη μια!Το προσωπακι της δεν ειναι τοσο κιτρινο οσο φαινεται!Ετσι βγαινει στην φωτο!Δεν ξερω γιατι...:confused:

Συνημμένα Αρχεία:

5. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

μικρη πρεπει να ειναι:rolleyes:...ελπιζω να ειναι οντως θηλυκο...και να μην ψαχνεις δυο νυφες μετα...:D

6. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Κουκλίτσα είναι! Kαλορίζικη Φώτη, να χαίρεσαι όλα, και την κοπέλλα σου!

7. dimitra_1980

dimitra_1980 PB New Member

Να σου ζήσει!

8. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Να σου πω την αληθεια οσο κι αν εψαξα κοκατιλ θηλυκο με δαχτυλιδι δεν βρηκα!Τωρα για πολυ μικρη δεν μου φαινεται γιατι τα ματια της δεν ειναι μεγαλα και μαυρα!Ευχομαι να χει κλεισει χρονο και να μην ψαχνομαι μετα,...

9. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

χωρις να θελω να σε ανχωσω...και χωρις να ειμαι σιγουρος...τα πισω φτερα στην ουρα(που φενονται στη δευτερη φωτο) ειναι μαυρα...τον ζαζου τον ειχα παρει μικρο και ηταν ετσι...αλλα οταν "ανοιξε" την ουρα ειδα τα μαυρα φτερα...αλλα καλυτερα να σου απαντησει καποιος με πιο πολυ σιγουρια...

10. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Αγχωθηκα τωρα...λες?

11. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

που ειναι ο ανεστης..να μας φωτισει...

12. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Φώτη μου να σου ζήσει! Και ξέρεις ...εσυ...ένα μωρό στη φιλενάδα σου:D

13. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

μωρε τι ειναι τουτη!ενα μωρο απο εδω ενα μωρο απο εκει...πτηνοτροφοιο θα ανειξει:D

συγνωμη...ξερω ειμαιt:

14. anatoly

anatoly PB Member

Να τη χαιρεσαι Φωτη!:)

15. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Πολυ ομορφη ειναι Φωτη να τη χαιρεσαι! :D

Εκ πρωτης οψεος φαινεται για θηλυκο. :) Βεβαια ειναι νυχτα και οι φωτογραφιες δεν ειναι καθαρες. Βαλε αυριο το πρωι με το φως της ημερας μερικες απο την ουρα αλλα καλο θα ηταν να ξεραμε την ηλικια περιπου...

16. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Ευχομαι το νέο μελος της οικογένειας να είναι πάντα γερό και δυνατό και όταν είναι η καταλληλη στιγμή να σου προσφέρει την χαρά και την συγκίνηση της αναπαραγωγής

Να σου ζήσει!

17. MyriamK

MyriamK PB New Member PBCP Contributor

Φώτη να σου ζήσει το νέο κοριτσάκι! Ελπίζω να δέσει με την υπόλοιπη παρέα και να έχετε και απογόνους!
    Συμφωνω κι εγώ με τον Ανέστη, ότι στο φως της μέρας θα μπορούμε να σου πούμε καλύτερα :)
    Σχετικά με το όνομα ας τολμήσουμε κάτι διαφορετικό για το 2009 : Μαριλού
    Καλά βαφτίσια ;)

18. Lefterhs

Lefterhs PB New Member

Φώτη είναι μία κουκλίτσα! Να σου ζήσει! Πως σου φαίνεται το Ρίκα? Αν μιλήσει θα μπορέσει να το πει εύκολα και... ταιριάζει με τον Ρόκο!;)):D

19. melagio80

melagio80 PB Member

Φωτακο να σου ζησει η κουκλα!
    Για ονομα μια προταση: Chiara (Κιάρα)
    Στα ιταλικα το Chiara σημαινει Φωτεινη...

20. Sissy

Sissy PB Senior Member

:)Να σου ζησει!καλοριζικη Φωτη!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...