Να του παρω αλλο παπαγαλακι ή να περιμενω να μεγαλωσει;

Συζήτηση με θέμα Να του παρω αλλο παπαγαλακι ή να περιμενω να μεγαλωσει;, που ξεκίνησε από lampros, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 21 Απρ 2009.

1. lampros

lampros PB New Member

εχω ενα παπαγαλακι,στ pet shop μου ειπαν οτι ειναι θηλυκο,αλλα επειδη ειναι μικρο ακομα εγω δεν ειμαι σιγουρος...δε θελω να το αφησω μονο του,τι να κανω?να περιμενω να μεγαλωσει η να του παρω απο τωρα αρσενικο?

2. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Τελικα σε ενδιαφερει η αναπαραγωγη η οχι??
    Ποιο πανω θες να του παρεις ιδιο φυλο κι εδω θες ταιρι?
    Κι εδω το ιδιο ισχυει..καραντινα και σταδιακη γνωριμια;))

3. lampros

lampros PB New Member

εμενα με ενδιαφερει,οχι τη μητερα μου...εκεινη εκανε το παραπανω post..χεχε!ευχαριστω!

4. lampros

lampros PB New Member

τελικα να παρω τωρα η να περιμενω?τι μου προτεινετε?

5. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Δεν μας είπες όμως... σε ενδιαφέρει η αναπαραγωγή ή όχι;

6. lampros

lampros PB New Member

ναι με ενδιαφερει!η μητερα μου δεν θελει,αλλα θα την πεισω...αλλα ακομα και αν δε με ενδιεφερε θα προτιμουσα να ηταν διαφορετικου φυλου...

7. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Βαλε μια φωτογραφια του πουλιου που εχεις.Το πιθανοτερο ειναι οτι αυτοι που ξερουν θα σου πουν τι φυλο ειναι κι ας ειναι μικρο ακομα.

Φωτογραφια της μυτης θελουμε κυριως.Μονο να ναι καθαρη.

8. lampros

lampros PB New Member

προσπαθω τοσες μερες να συνδεσω τη μηχανη με τον υπολογιστη για να περασω τη φωτογραφια,αλλα δεν επικοινωνει...θα προσπαθησω σε αλλο υπολογιστη!για να σας βοηθησω(οσο μπορω)το χρωμα του χαλινου ειναι μωβ-ροζ και προς τα πανω γινεται ασπρο...το παπαγαλακι ειναι πολυ ανοιχτο γαλαζιο,απο μακρια φαινεται ασπρο!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...