Να τα αφησω να κανουν και 4η γεννα;

Συζήτηση με θέμα Να τα αφησω να κανουν και 4η γεννα;, που ξεκίνησε από ΛΟΡΙΔΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 1 Ιουν 2009.

1. καλησπερα σας εχω 2 ζευγαρια γκλοστερ σε αναπαραγωγη το1 εχει κανει 3 γεννες με ασπορα κ της αλλαξα αρσενικο τωρα εχει αυγουλακια(η τριτη γεννα). κ το αλλο ζευγαρη στην 4η γεννα τωρα εκανε 2 μωρακια αφου οι γεννες ηταν με ασπορα οι προιγουμενες να τα αφησω να κανουν κ αλλη γεννα? η ασχετα που δεν εχουν ταισει εχουν κουραστει κ να τα χωρισω?
    ευχαριστω εκ των προτερων!

2. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Βασιλική καλύτερα μην τα αφήσεις να προχωρήσουν σε άλλη γέννα μιας και σε λίγο θα μπουν στην επίπονη φάση της πτερόρροιας και θα τα ταλαιπωρήσεις περισσότερο.

3. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Βασιλική μου χωρισέ τα, έχουν δεν έχουν κουραστεί! Ο Ιουνης μπήκε και δεν σε παιρνει ο καιρός για άλλη γέννα. Αστα να ξεκουραστούν και του χρόνου παλι με υγεία!

4. την ασπρουλα μου μωρε ηθελα να την καμαρωσω μανουλα αλλα δεν ξερω τι λαθος εκανα κ βγηκαν ολα ασπορα τωρα της εβαλα αλλο αγορακι κ εχει αυγουλακια αν ειμαι τυχερη :( αλλιως του χρονου σας ευχαριστω παντως!

5. sainer

sainer PB New Member

εφοσον οι προηγουμενες γεννες ηταν χωρις σπορο μπορεις να τα βαλεις και αλλη γεννα ομως επειδη εχουμε μπει ηδη στον ιουνιο καλυτερα να τα χωρισεις και να τα βαλεις του χρονου παλι γιατι εκτος οτι αρχιζουν τα πουλια και μπαινουν στην πτερορροια αρχιζει και ανεβαινει και η θερμοκρασια πολυ.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...