Παρουσίαση Να σας συστησω τον Περικλη

Συζήτηση με θέμα Να σας συστησω τον Περικλη, που ξεκίνησε από andy1976, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 28 Δεκ 2013.

1. andy1976

andy1976 PB New Member

Απο εδω ο κυριος Περικλης ετων 3 και μισο!Την ανοιξη σκεφτομαι να τον ζευγαρωσω με μια γκλοστερινα που εχω βρει.Καμια ιδεα τι ρατσας μπορει να ειναι;οχι οτι με χαλαει αν ειναι απλο κοινο καναρινακι!

Λοιπον;

2. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Θα μπορούσε να είναι Gloster αλλά νομίζω πως δεν είναι καθαρόαιμο.

3. andy1976

andy1976 PB New Member

Πολυ πιθανον μιας και το παλικαρι που μου τον εδωσε ασχολειται ερασιτεχνικα με τα καναρινια.Παντως την ανοιξη με γκλοστερινα θα προσπαθησω να τον ζευγαρωσω!

4. Καναρίνι4ever

Καναρίνι4ever PB New Member

Καλά, το καναρίνι σου είναι φοβερό! Πολύ όμορφο και πολλά χρώματα έχει επάνω του! Όσο για το...μαλλάκι του δεν έχω λόγια! Φρόντισε να το διατηρήσεις και γιατί όχι να το αναπαράγεις με μια καναρίτσα της ράτσας του!
    Μικρές υπενθυμίσεις: 1ον) Να φροντίσεις ώστε η θηλυκιά που θα τον ζευγαρώσεις να είναι χωρίς σκουφί. Consort, δηλαδή.
    2ον) Αυτό το κίτρινο στην 3η φώτο είναι καθρεφτάκι για πουλιά; Άμα είναι καθρεφτάκι να του το βγάλεις, αν είναι δυνατό, γιατί τα καναρίνια δεν χρειάζονται τέτοια πράγματα. Και πάλι να το χαίρεσαι τον μαγκάκο σου!

5. andy1976

andy1976 PB New Member

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια,
    1) το θυληκο που εχω βρει ειναι χωρις σκουφι,μου το εχουν πει ολοι οποτε το εχω μαθει καλα αυτο
    2)Αυτο το κιτρινο που φαινεται στην 3η φωτογραφια ειναι μια πετρα για το ασβεστειο και διαφορα αλλα που χρειαζονται τα καναρινια(δεν ξερω ακριβως πως το λενε:D).δεν ειναι καθρεφτακι
    Και παλι σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

6. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Γεια σου καλώς ήρθες και να σου ζήσει το πανέμορφο καναιρινάκι σου! Επαναλαμβάνομαι γιατί το γράφω συνέχεια, αλλά αυτές οι πατήθρες που μοιάζουν με κλαδιά δημιουργούν πρόβλημα στα ποδαράκια των πουλιών, φρόντισε να τις αλλάξεις με στρογγυλές και αν είναι δυνατόν ξύλινες! Καλή χρονιά! :)

7. panos70

panos70 PB New Member

να σου ζησει ο Περικλης και να τον χαιρεσαι,τα παιδια ποιο πανω σου τα ειπαν ολα

8. andy1976

andy1976 PB New Member

Ευχαριστω για τις συμβουλες,δεν το ηξερα αυτο για τις πατηθρες.θα τις αλλαξω με στρογγυλες και ποιο μεγαλες που πιανουν ολο το πλατος του κλουβιου.Καλη χρονια σε ολους με Υγεια!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...