Παρουσίαση Να σας παρουσιασω λοιπον τον Μαρκο μου

Συζήτηση με θέμα Να σας παρουσιασω λοιπον τον Μαρκο μου, που ξεκίνησε από annaflo, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 30 Δεκ 2015.

1. annaflo

annaflo PB New Member

Καλησπερα σε ολους!!!!
    Αυτος ειναι ο Μαρκος ο νεος μικρος μου φίλος!!!!!
    Ο φιλος που μου τον χάρισε μου είπε οτι είνα Αχάτης, εσείς τι λέτε? Ισως Αχάτης οπάλ λεύκου ή όχι?
    Εχει γεννηθεί το 2014, τον έχω περιπου μια βδομαδα και δεν εχω ακουσει την φωνουλα του....είνα νωρις ακομα? rsz_10275383_780229478788007_432671262753567726_o.jpg

rsz_1618329_780229965454625_761307316331225773_o.jpg
    Ακομα μερικες φωτογραφιες.... rsz_10620372_780228905454731_1508230502034260214_o.jpg

2. Καναρίνι4ever

Καναρίνι4ever PB New Member

Καλησπέρα φίλε μου!

Να χαίρεσαι το νέο σου καναρινάκι! Είναι υπέροχο! Έχει σπάνιο και πολύ ιδιαίτερο χρώμα και γι'αυτό φρόντισε να το διατηρήσεις!

3. Πολύ όμορφο!!!

4. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Πανέμορφο φτου φτου να σου ζήσει!!!

5. annaflo

annaflo PB New Member

Σας ευχαριστω πολυ!!!!!!Οι ειδικοι τι λένε για το είδος???

6. Dimitris.P

Dimitris.P Daily Active Member

Αννα,είναι όντως ιδιαίτερος χρωματικά ο κούκλος σου!! αν θέλεις,όσον αφορά τις πατήθρες,διέκρινα λάθος τοποθέτηση,γι αυτό..αν θέλεις,μπορείς να έχεις μια κάτω και στη μέση, και 2 πάνω! αν διέκρινα σωστά..έχεις μεσαίου μεγέθους κλουβί..οπότε έτσι θα κινείται πολύ καλύτερα ο μικρός!

7. George98

George98 PB Active Member

σωστό αν θες κοίταξε εδώ τι μπορείς να κάνεις με τις πατήθρες

8. annaflo

annaflo PB New Member

Σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες !!!!!Αυριο κιολας θα τις αλλάξω!!!!!Διαβαζω και προσπαθω να ενημερωθω για τα πάντα, αλλα εχω πολλά ακομα να μάθω.....:):thumbsup:

9. Dimitris.P

τότε,να σου ευχηθώ καλό διάβασμα,Αννα! από κει θα εξαρτηθούν πολλά για την καλύτερη δυνατή συμβίωση σας,και σίγουρα μέσα απο σωστή μελέτη και δουλειά..η αγάπη και το ενδιαφέρον σου για τα καναρίνια θα κινηθεί σε άλλο επίπεδο!!

10. annaflo

annaflo PB New Member

Ακριβως !!!!!δεν ειναι η πρωτη φορα που ασχολουμε με το ειδος αλλα μπροστα στις δικιες σας εμπειριες και στις τοσες πληροφοριες αισθανομαι εντελως αρχαρια.....αισθανομαι τοση σιγουρια στο ωραιο παρεακι σας!!!!!!Ευχαριστω πολυ!!!!!!

11. Dimitris.P

ακριβώς αυτό αισθάνομαι και γω,Αννα! όντως οι δημιουργοί του φόρουμ έκαναν,κάνουν και μακάρι να εξακολουθούν να κάνουν τόσο καλή δουλειά αλλά και όλα τα μέλη της παρέας αυτής,ο καθένας με τον τρόπο του,τις γνώσεις και τις εμπειρίες του,συμμετέχουν & βοηθούν ο ένας τον άλλον!
    γιατί.. είναι άξιον θαυμασμού και ευτυχίας να ξέρεις πως,ότι κι αν σου τύχει με τα φτερωτά φιλαράκια σου,υπάρχει κάποιος/α/οι να σε στηρίξουν και να σου δείξουν τη σωστή οδό!''
    και όλη αυτή η προσπάθεια ακούει στο όνομα PETBIRDS!!:thumbsup:

12. annaflo

annaflo PB New Member

Πολυ σωστά!!!!!Συγχαρητηρια στους δημιουργους!!!!!:)

13. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Ωραίος ο τύπος ... αχάτης ή όχι είναι όμορφος.
    Αυτός που σου τον έδωσε δεν ξέρει τι είναι?
    Αν κελαηδούσε στον προκάτοχό του θα πρέπει να δείξεις υπομονή μερικές μέρες, να έρθει στα φυσιολογικά του.
    Αν δεν κελαηδούσε... θα χρειαστείς μεγαλύτερης διάρκειας υπομονή.

14. alicedros

alicedros PB Supporter

Ό,τι και να ναι είναι πανέμορφος ! Να τον χαίρεσαι!! :)

15. Kwstas26

Kwstas26 PB New Member

Πολυ ομορφο το καναρινακι σου να το χερεσαι

Μοιραστείτε

Φόρτωση...