Παρουσίαση Να σας δείξω και εγώ τα Τιμπραντάκια μου

Συζήτηση με θέμα Να σας δείξω και εγώ τα Τιμπραντάκια μου, που ξεκίνησε από zaxos345, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 9 Μαϊ 2014.

1. zaxos345

zaxos345 PB New Member

Καλημέρα παιδιά, για την ώρα μιά χαρά, πέντε αυγουλάκια είχαμε, πέντε πουλάκια βγήκανε, κλαρωμένα τώρα όλα.
    Εδώ όλη η οικογένεια μαζί, χώρια η μαμά με τα νέα της αυγουλάκια (μιας και τσίμπαγε τα μικρά) και από την άλλη ο μπαμπάς με τα μικρά

Και εδώ κάποιες κοντινές, αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι τα χρώματα!

Για την ώρα πάμε για δεύτερη γέννα και έχω και άλλη μία θυληκιά που κλωσσάει 5 αυγουλάκια, κατά τις 13-14 του μήνα θα ξέρω αν είναι ενσπορα ή όχι!
    Βασίλη σε ευχαριστώ!

Γιάννης

2. zaxos345

zaxos345 PB New Member

Παιδιά έκανα λάθος με την τοποθέτηση του θέματος σε λάθος μέρος, αν μπορεί κάποιος moderator να το μεταφέρει στην ΄΄Αναπαραγωγή καναρινιών΄΄!
    Ευχαριστώ, Γιάννης

3. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Είναι το σωστό φόρουμ Γιάννη. Να χαίρεσαι τα Τιμπραντάκια σου.

4. giannis.kirp.

giannis.kirp. PB Member

Να τα χαίρεσαι!

5. alicedros

alicedros PB Supporter

Είναι πανέμορφα! Να τα χαίρεσαι! Έχουν απίστευτα χρώματα! Ειδικά αυτό το άσπρο μπεζ! :rolleyes:

6. zaxos345

zaxos345 PB New Member

Ευχαριστώ παιδιά!

7. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Κουκλάκια να τα χαίρεσαι φτου φτου φτου!

8. ΑΒΑΤΟΝ

ΑΒΑΤΟΝ PB Known Member

Πολύ μεγάλη ικανοποίηση νίωθεις όαν βλέπεις τα πουλάκια που δίνεις σε φίλους να αναπαράγονται σωστά και να είναι υγιέστατα.

Μπράβο ρε Γιάννο.

Αντε και του χρόνου να σε δω με καρδερίνες.

9. zaxos345

zaxos345 PB New Member

Ευχαριστώ Βασίλη, για την πολυτιμη βοηθεια σου! Ωραία χρωματα φίλε, ξεχωριστα!

10. sakis ok

sakis ok PB New Member

πανεμορφα. ωραια χρωματα:)

11. lefteris13

lefteris13 PB New Member

πολυ ομορφα να σου ζησουν!ετυχε φορεας του σιναμον(κανελι) ο αρσενικος..αρσενικος φορεας με θηλυκο απλο δινει 25% θηλυκα(μονο) σιναμον, εσενα βγηκαν 3 τετοια πανω απο τα μισα, αλλα θεμα τυχης ειναι(πχ σε μενα σκουφατος με σκετη εδωσε 4 μικρα ολα σκουφατα, ενω ειναι 50-50).οποτε εχεις 3 κοριτσακια, τα αλλα 2 μπορει να ναι οτιδηποτε-ειτε αρσενικα φορεις ή μη ή θηλυκα

Timbrado - Spanish canary: Γενετική και Καναρίνια εδω κατω κατω μπορεις να δεις ολους τους συνδυασμους(εσυ εισαι στον 3ο)

12. Basilisbsl

Basilisbsl PB New Member

πολύ όμορφα τα καναρινάκια σου!
    Να σου ζήσουν και να τα χαίρεσαι!

13. zaxos345

zaxos345 PB New Member

Ευχαριστώ παιδιά, αυτό με την γενετική δεν το ήξερα!
    Η δεύτερη γέννα του ίδιου ζευγαριού, μας έφερε και 6ο αυγουλάκι χθες, δεν το περίμενα! Άντε να δούμε....

Γιάννης

14. zaxos345

zaxos345 PB New Member

Παιδιά καλησπέρα, τελικά από την δεύτερη γέννα έχουμε από 6 αυγά, 4 ένσπορα και από την άλλη κανάρα από τα 5 αυγά βγήκαν σήμερα 2 πουλάκια, τα υπόλοιπα ήταν κλούβια (μάλλον δεν άφησα αρκετά τον αρσενικό μαζί της!)
    Οι πρώτοι 5 χωρίστηκαν χθες από τους γονείς, χωρίς ιδιαίτερα παρατράγουδα και για την ώρα τα πάμε πολύ καλά, ας ελπίσουμε ότι θα συνεχίσουμε έτσι!
    Εδώ μετά το πρωτο μπανάκι μας, να ξεβρωμίσουμε λίγο από την κουτσουλιά!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...