Παρουσίαση Να ο Γιούτζι!

Συζήτηση με θέμα Να ο Γιούτζι!, που ξεκίνησε από melagio80, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 11 Νοε 2008.

1. melagio80

melagio80 PB Member

Καλημερα!Θελω να δειτε τον καινουριο μου φιλο,τον πηρα σπιτι χτες το βραδυ.Ειναι λιγο απομακρος αλλα θελω να πιστευω πως ολα θα πανε καλα...Δεν ειναι πρασινος σαν το μπουμπλη αλλα διασταρωση πρασινου με γαλαζιου!:eek:

Συνημμένα Αρχεία:

2. Katerina

Katerina PB Member

Στο ευχομαι να πανε ολα καλα,δωστου χρονο και αγαπη να προσαρμοστει!να σου ζησει!πολυ ομορφος!

3. mariah

mariah PB Member

Να τον χαιρεσαι!Ειναι κουκλος!;)Αφου θα εχει εσενα για μαμα θα ειναι πολυ τυχερος!

4. melagio80

melagio80 PB Member

Ευχαριστω πολυ!
    Ελπιζω ολα να πανε καλα γιατι αν δεν πανε...αλλα ας ειμαι αισιοδοξη.
    Αν και ο Γιουτζι ειναι πιο αγριος απο το Μπουμπλη

5. Yasmin

Yasmin PB Member

Είναι πραγματικά πανέμορφος! Να σου ζήσει!

6. Sissy

Sissy PB Senior Member

Ολα θα πανε καλα Ιωαννανα σου ζησει!:)Δωστου πολλη αγαπη, κανε υπομονη και σιγα σιγα θα γινετε αχωριστοι:D

7. melagio80

melagio80 PB Member

Μακαρι!Εχει και δαχτυλιδακι αλλα δε μπορω να δω τι γραφει,μονο το 08.Ας ελπισουμε οτι συντομα θα βγαινει και εξω απο το κλουβακι!

8. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

ειναι πανεμορφος!

9. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Να τον χαιρεσαι Ιωαννα και να 'ναι παντα υγιης! :):D

10. ΤΣΙΠΙΡΙΚΙ

ΤΣΙΠΙΡΙΚΙ PB New Member

Απιστευτοs! Nα σου ζησει!

11. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Ειναι κουκλος...μ αρεσουν πολυ τα γαλαζια ringneck!Να σου ζησει και καλη αρχη..

12. melagio80

melagio80 PB Member

Eχει οντως ομορφα χρωματα.Ο κορμος του ειναι γαλαζιος,το κεφαλακι του πρασινο και η ουρα με τις φτερουγες του γαλαζοπρασινες.Ειχε και εναν γαλαζιο αλλα επελεξα αυτον γιατι εχει αυτα τα χρωματα!
    Αλλα απο χτες που τον εφερα δεν εχει πιει νερο και εφαγε το πρωι ελαχιστα.Με το θανατο του Μπουμπλη εχω τρομαξει!

13. Yasmin

Yasmin PB Member

Είναι αγχωμένος.. Αν μάλιστα λες ότι δεν είναι τόσο ήρεμος όσο ο Μπουμπλής, τότε είναι φυσικό.. Υπομονή λοιπόν και αγάπη!;)

14. melagio80

melagio80 PB Member

Απο υπομονη και αγαπη αλλο τιποτα!
    Απλα στεναχωριεμαι που το βλεπω ετσι,απλα καθεται και κοιταζει γυρω του,παρακολουθει καθε κινηση και ομιλια.

15. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Από εκεί που τον πήρες πώς ήταν; Ήταν περισσότερο δραστήριος, εσύ το διάλεξες ή σου τον δώσανε;

Btw… να τον χαίρεσαι :)

16. melagio80

melagio80 PB Member

Σ'ευχαριστω Σταυρο!
    Ηταν δραστηριος,δεν καθοταν ετσι.Ναι εγω τον διαλεξα γιατι μου αρεσε σαν χρωμα.

17. Sissy

Sissy PB Senior Member

Γιατι σταναχωριεσαι με κατι απολυτα 'φυσιολογικο'?:confused: και εσυ στην θεση του το ιδιο θα'κανες ολα θα πανε καλα!:)

18. melagio80

melagio80 PB Member

Ναι,μαλλον εχεις δικιο.Απλα ανησυχω γιατι δεν εχει πιει νερο και εχει φαει ελαχιστα,σχεδον τιποτα!

19. Sissy

Sissy PB Senior Member

Θα ηταν καλυτερα να τον ειχεις σ'ενα δωματιο χωρις 'ιδιαιτερη κινηση' και φασαρια για καποιες μερες, εως το πουλι συνηθισει το κλουβι του τουλαχιστον

20. melagio80

melagio80 PB Member

Τον εχω στο δωματιο μου αλλα πιστευω πως θα εινα καλυτερα αν βλεπει εμας και να μας συνηθισει ολους. Η οχι? Δεν εχει τρομερη φασαρια.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...