Να κοψω τσοχες που ειναι για πατους για να βαλω στη φωλια;

Συζήτηση με θέμα Να κοψω τσοχες που ειναι για πατους για να βαλω στη φωλια;, που ξεκίνησε από teo24, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 4 Φεβ 2009.

1. teo24

teo24 PB New Member

Καλησπερα σας.Θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με την τσοχα που βαζετε στις φωλιες.Εχω ψαξει σε αμετρητα pet shop για τσοχα και περιττω να σας πω οτι με κοιταν παραξενα και που λεν οτι οποιος μου ειπε για κατι τετοιο με κοροιδεψε,και οτι δεν υπαρχει τετοιο πραγμα.Ξερω οτι εχει ο Κiklos αλλα δεν παιρνω γιατι περιμενω ειδη 1 μηνα μια προσοψη με ταιστρες,και το ερωτημα ειναι αν μπορω να παρω αυτες τις πρασινες τσοχες που ειναι για τους πατους τον κλουβιων και να τις κοψω εγω για τσοχες στη φωλια.Ειναι το ιδιο υλικο?Επισης πηρα κι ενα καλαθακι με νημα,αυτο πρεπει να το ψεκασω με σπρει για ψειρες?

2. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

3. Isidoros

Isidoros PB New Member

Θοδωρή τέτοια τσόχα σαν και αυτή που δείχνει το ποστ του Σταύρου είναι πολύ εύκολο να την βρεις.Πωλείται μία μία ξεχωριστά ή σε κουτί των δέκα τεμαχίων.Εγώ αυτή που αγοράζω είναι σε ένα κουτί των δέκα και λέγεται THIJBO.Αν δεν βρίσκεις πές μου να σου δώσω εγώ.

4. teo24

teo24 PB New Member

Ευχαριστω πολυ παιδια ,και Χρονια Πολλα Ισηδωρε.Ελεγα για τους πατους γιατι τετοιους βρηκα παντου.

5. Γιωργος4

Γιωργος4 PB New Member

και εγω πηγα σε 5 pet shop τον ευοσμο στην Θεσσαλονίκη και δεν βρηκα

6. boot

boot PB New Member

Εναλλακτικά έχω χρησιμοποιήσει αντί της τσόχας, κάτι σπογγοπετσέτες που είναι για την καθάρισμα (περίπου ίδιας υφής με της τσόχας) χωρίς προβλήματα.

7. HUNTER_PELLA

HUNTER_PELLA PB New Member

Καλησπερα

φιλε Γιωργο4 εαν πας στο μαγαζι του μαλακοπουλου στους αμπελοκηπους (λαστιχας) θα βρεις εκει σιγουρα τσοχα.Πριν απο λιγες μερες πηρα εγω.

8. Γιωργος4

Γιωργος4 PB New Member

για πες μου οδο

9. HUNTER_PELLA

Φιλε Γιωργο επειδη με πηγε φιλος ο οποιος μενει εκει κοντα (εγω μενω πελλα) δεν ξερω την οδο αλλα θα την μαθω και θα σου πω.

10. HUNTER_PELLA

Αν θελεις βρηκα το τηλ του 2310653839

11. xxx

xxx PB New Member

παιδιά είμαι λάρισα εδώ και 2 μέρες όποιος θέλει τσόχες ας μου ζητήσει όσες θέλει να του βρω εδώ σε ένα π[ετ που σίγουρα έχει...παρασκευή ανεβαίνω Θεσσαλονίκη για δουλειές και δευτέρα θα κατέβω πάλι αθήνα...αν θέλετε σας φέρνω εγώ και στα βόρεια και στο νότο όσοι δεν μπορείτε να βρείτε...στείλτε πμ και επικοινωνούμε!

12. Glosterfancy

Glosterfancy Πρώην djspikos

Einai stin 28 Oktebriou 11 nomizw stous Ampelokipous.. Pantos einai apenati ena benzinadiko gnosti me mple pinakides

Μοιραστείτε

Φόρτωση...