Να εμπιστευθώ αυτήν την προσφορά;

Συζήτηση με θέμα Να εμπιστευθώ αυτήν την προσφορά;, που ξεκίνησε από vaggelis12345, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 7 Απρ 2015.

1. vaggelis12345

vaggelis12345 PB New Member

Tracy Sandy <tracysandy80@gmail.com>
    [​IMG]11:09 π.μ. (Πριν από 3 ώρες)
    προς Εμένα
    we do have parrots from the ages of 3 week old to 2 year old both male
    and female and below are some of the parrots recent photos
    since you are located at Greece/Cyprus everything will cost you 235 euro
    that is 150 euro for the parrot and 85 euro for the parrot transportation.

Λεει οτι το πουλαει τοσο μονο για αλλεσ 3 μερες για να εγκενιασει τα 10 χρονια καταστιματος.Να το εμπιστευθω?Λεει οτι ο παπαγαλος ερχεται με ολα τα χαρτια τοθ

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Δεν το συζητώ. Φυσικά και όχι.

3. vaggelis12345

Kεγο οχι σκεφτικα αλα στιν σινομιλια μοθ εστιλε ενα σορο αρχεια ποθ το αποδεικνιουν

4 συνημμένα

4. maria p

Έχουμε ξαναζήσει πολλές φορές το έργο. Αν του πεις να πληρώσεις είτε αντικαταβολή είτε με πιστωτική κάρτα (στην οποία μπορείς να κάνεις αμφισβήτηση μετά), θα σου πει ότι δεν γίνεται. Εύκολο είναι το τσεκάρισμα άλλο ένα email.

5. vaggelis12345

διλαδι να του πο να πλιροσο τα μισα τορα και τα μισα μολισ ερθει?

6. maria p

Τίποτα δεν θα πληρώσεις πριν. Παίρνεις το πουλί ζωντανό και υγιές (όσο μπορείς να καταλάβεις) και πληρώνεις αντικαταβολή.
    Αλλά το πιο εύκολο, πες του, μόνο με πιστωτική κάρτα μπορώ να πληρώσω και περίμενε απάντηση.

7. vaggelis12345

Της εικονες που σου εστειλα τις ειδες? Λενε τιποτα η οχι?

8. sdc

sdc PB Member

Εάν θες να του (της) κάνεις δώρο για το Πάσχα ναι.

9. vaggelis12345

Αλλο ρωταο.Η εικονες αυτες δεν αποδεικνειουν οτι οντοσ εινε αλιθινοσ και εχει πουια?

Μαρια μοθ λεει να πλιροσο με πιστοτικι στο wester union ti na po?

του ειπα για αντικαταβολη και μου λεει αυτο sorry like i said you have to make the payment so that we can confirm
    the payment validity before we can confirm your parrot transportation
    for thursday

10. maria p

Οι εικόνες δεν φαίνονται Βαγγέλη και τις έσβησα. Μία επιχείρηση έχει αν μη τι άλλο, ένα site, μία διεύθυνση, εταιρικό email, διεύθυνση και τηλέφωνα. Δεν κάνω διαφήμιση, δεν τους γνωρίζω, απλά έχω ακούσει την επιχείρηση, π.χ .:: Tropical Bird Farm ::. .
    Τι έχει η Σάντυ; Ένα gmail που έχει όλη η υφήλιος; Και φωτογραφίες; Και συμφωνητικά; Πόσα θέλεις να σου στείλω να έχεις κι εσύ;
    Αν θέλεις να χάσεις λεφτά όπως σου είπε και ο Μιχάλης, εγώ θα σου έλεγα κάνε ένα δώρο στην αγαπημένη σου, βοήθα έναν φίλο που ζορίζεται, κάνε ό,τι θέλεις αλλά να τα χαρίσεις σ' αυτούς;

Δηλαδή να φαίνεται δικαιούχος της πιστωτικής η western union. Όλοι αυτοί με western union δουλεύουν γιατί δεν μπορείς να τους βρεις μετά.
    Μην πιαστείς κορόϊδο, δεν σου λέω τίποτα άλλο, γιατί με γέμισες άγχος που "ψήνεσαι". Αν βρω το ίδιο θέμα του betaras θα στο βάλω να το διαβάσεις. Ίδια ακριβώς περίπτωση.

11. vaggelis12345

ΧΑΑΧ μαρια και βεβαι δεν θελο να χασω λεφτα αλλα μου φαινοταν καπωσ αλιθινο

Οχι απλα δεν εχο ασχοληθει ποτε με τετια πραγματα πιστοτικεσ και τετοια και δεν γνοριζο γιαυτο.

12. maria p

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 22 Ιουλ 2016
  13. vaggelis12345

Τελικα εχεισ δικιο βλακεια καν που ανειξα τετια σιζιτιση.Α και αν ροτισο κατι αλλο μπορω να ωρο κανενα σενεργαλη με 150 εβρο?

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 22 Ιουλ 2016
  14. maria p

Δεν ξέρω, κοίτα στους έλληνες που πουλάνε μέσω facebook, ρώτα αυτόν που σου έβαλα πιο πριν, κάτσε να σου δώσω και άλλον έναν Εκτροφείο παπαγάλων | Facebook και αν δεν βρεις, άνοιξε θέμα μήπως ξέρουν άλλα άτομα να σου πουν. Νομίζω πως κάτι μπορείς να βρεις πάντως.

15. vaggelis12345

Ευχαριστο πολυ θα το πσακσο

Και κατι αλλο αν μπορεις.Σινεργαλης εινε εξθπνα πουλια?Μιλανε?Μαθενονται ευκολα?
    Επειδη μου φενεται περιεργο ενα πουλι που εχει το ιδιο μεγεθος με τα κοκατιλ να εινε τοσο ακριβο

16. maria p

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 10 Ιουλ 2016
  17. είναι κατα 99 % απάτη. προσωπικά την έχω πατήσει με αυτή την εταιρία σε ανάλογη περίπτωση ηλεκτρονικης αγοράς (όχι πουλί φυσικά)η western union δεν αναλαμβανει καμία ευθύνη ούτε επιστρέφει χρήματα ποτέ , είναι στους όρους της. Γι αυτό είναι κατάληλη μόνο όταν γνωρίζεις τον παραλήπτη!είναι η Ν1 εταιρία που χρησιμοποιείται σε απάτες του είδους αυτού!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...