Να βγαλω το αντιπαγετικο ναιλον ή θα κρυωσουνε;

Συζήτηση με θέμα Να βγαλω το αντιπαγετικο ναιλον ή θα κρυωσουνε;, που ξεκίνησε από EiriniKt, στο Forum 'Φροντίδα Διαμονή Καναρίνιων' του PetBirds, 10 Μαρ 2015.

1. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Σημερα αγορασα ενα υλικο σαν σιτα για να καλυψω την ντουλαπα οπου εχω τα πουλια μου.Μεχρι τωρα ειναι καλυμμενη με ναιλον αντιπαγετικο (για τα φυτα :p ) .Να το βγαλω για να βαλω τη σιτα ή θα κρυωσουνε;

2. passenger

passenger PB New Member

Εγώ νομίζω ότι είναι νωρίς ακόμα. Μάρτης, γδάρτης και κακός παλουκοκάφτης λένε.

3. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Η ερχόμενη εβδομάδα θα είναι μια καθαρά Ανοιξιάτικη... και όχι χειμερινή όπως η παρούσα.
    Εκεί θα ανέβουν οι θερμοκρασίες (επιτέλους) και θα έρθουν όλα στα "ίσια" τους.
    Νομίζω πως καλύτερα θα ήταν και για τα πουλιά, αλλά και για σένα (να μην έχεις συνεχώς τη σκέψη σου σ' αυτά), να καθυστερήσεις μερικές μέρες την απομάκρυνσή του.
    Λογικά θα σου δοθεί σύντομα η ευχαρίστηση...

4. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Σας ευχαριστω πολυ παιδια! :)

5. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Εγώ όλο το χειμώνα δεν έβαλα καθόλου κάλυψη ...κελαηδάνε από τις 6 ....

6. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Εγω με την παραμικρη βροχουλα σκεφτομαι μηπως κρυωνουν και με πιανουν οι τυψεις:oops::oops:

7. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Δεν κρυώνουν τα πουλιά . η μόνη μας προσοχή θα πρέπει να είναι στα ρεύματα .Ούτε στο κρύο, ούτε στο ψύχος έχουν θέμα ..

Μοιραστείτε

Φόρτωση...