Να βγάλω το χωρισμα ή οχι ακομα;

Συζήτηση με θέμα Να βγάλω το χωρισμα ή οχι ακομα;, που ξεκίνησε από GALEKOS, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 27 Φεβ 2009.

1. γεια σας
    τα καναρινια μου τα εχω βαλει για ζευγαρωμα σε κλουβα με χωρισμα για να προετοιμαστουν τα βλεπω και ταιζονται (φιλιουνται) μεσα απο το χωρισμα
    τι να κανω να βλαγω το χωρισμα η ακομα ?
    εν το μεταξυ η θυλικια μπαινει για λιγο στην φωλια στην οποια εχω βαλει τσοχα και καθεται κατω για λιγο.
    εν το μεταξυ τα πουλια φωναζει το ενα προς το αλλο τιτιβιζοντας
    ας μου δωσει καποιος μια απαντηση.:)

2. xxx

xxx PB New Member

αν παραλείψω το κομμάτι περί προετοιμασίας κλπ εγώ θα έκανα το εξής επειδή λόγω του ότι της έβαλες τσόχα θα μπορούσε να με μπερδέψει...θα έβαζα μαλλί μέσα να δω πως θα το διαχειριστεί!αν το πετούσε κάτω παίζοντας θα περίμενα λίγο ακόμη!αν όμως το έστρωνε μέσα θα της έριχνα τον αρσενικό αμέσως!

3. οχι δεν θελει να βγαλει την τσοχα γιατι αν ηθελε θα την τραβαγεαπλα την ειδα να καθεται .μηπως νομιζει οτι ειναι στρωμενη?για να φιλιουνται ομως? και να τιβιζουν?

4. xxx

xxx PB New Member

δεν μίλησα καθόλου για την τσόχα εγώ είπα να της βάλεις μέσα στο κλουβί μαλλί extra από αυτό που χρησιμοποιούνε τα πουλιά για να στρώσουν φωλιά και να παρατηρήσεις τη συμπεριφορά της ως προς το νέο μαλλί που θα της βάλεις!

5. εχω βαλει εχτρα νημα μεσα στην κλουβα αλλα δεν το εχουν αγγιξει .

6. xxx

xxx PB New Member

στην αναμονή κανά 2 μερούλες ακόμη!να δεις και στην πορεία να κρίνεις;)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...