Να βγάλω τους ηλιόσπορους απο τη βασική τροφή;

Συζήτηση με θέμα Να βγάλω τους ηλιόσπορους απο τη βασική τροφή;, που ξεκίνησε από aggelos23, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 28 Απρ 2009.

1. aggelos23

aggelos23 PB New Member

Έχω μια απορία θέλω να κερδίσω την εμπιστοσύνη του Μαξ με λιχουδιές.Του αρέσουν οι ηλιόσποροι πρέπει να του βγάλω τους ηλιόσπορούς απο τη βασική του τροφή για να τους φάει από το χέρι μου;:confused:

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Μπορεις να το κανεις αφηνοντας ελαχιστους και να τους χρησιμοποιησεις στην εκπαιδευση. Ουτως η αλλως δεν ειναι πολυ καλο να περιεχει και παρα πολλους το βασικο μιγμα τροφης του. ;)

3. aggelos23

aggelos23 PB New Member

Σε ευχαριστώ Ανέστη που μου απάντησες τόσο γρήγορα .Τον έχω εδώ και τρεις μήνες και δεν έχω μπορέσει να το χαιδέψω ούτε έχει φάει από το χέρι μου όταν πλησιάζω το κλουβί κατεβαίνει στον πάτο του και τρέχει.Έχεις κάποια συμβουλή για το πώς να κερδίσω την εμπιστοσύνη του.

4. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Με πολυ υπομονη και ηρεμια και με καποιο δελεαρ. ;) Αρχικα να καθεσαι παρα πολλες ωρες διπλα του και να του μιλας σιγα. Δοκιμασε να του προσφερεις τροφη που του αρεσει εξω απο τα καγκελα του κλουβιου αρχικα. :) Μολις αρχισει να την παιρνει θα εισαι σε καλο δρομο.

5. aggelos23

aggelos23 PB New Member

Σε ευχαριστώ και πάλι Φοίβο.Θα το δοκιμάσω.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...