Να βάλω σουπιοκόκκαλο στη ροζέλα μου;

Συζήτηση με θέμα Να βάλω σουπιοκόκκαλο στη ροζέλα μου;, που ξεκίνησε από Erik Markus, στο Forum 'Διατροφή Παπαγάλων' του PetBirds, 20 Ιαν 2014.

1. Erik Markus

Erik Markus PB New Member

Καλημέρα!Πρίν λίγες μέρες ένας φίλος απο το forum μου είπε βλέπωντας μία φωτογραφία του κλουβιού να βάλω ένα σουπιοκόκαλο μέσα για να πέρνει και ασβέστιο ο παπαγάλος μου...Λοιπόν εχθές βρήκα ένα και το έβρασα,το στέγνωσα και του το έβαλα μέσα.Το έχει ξεσκίσει!Επιδή όπως σας έχω ξαναπεί,δέν ξέρω ρωτάω κάθε πότε του βάζουμε??Μπορώ συνέχεια να βρίσκω και να βάζω??Και η πλάκα είναι οτι είναι και χαρούμενος!Ευχαριστώ!

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

καλημέρα καλή εβδομάδα! :)
    Πάντα να υπάρχει διαθέσιμο στο κλουβί το σουπικόκαλο. Όταν γίνεται μικράκι, το αντικαθιστάς και το απομεινάρι το χτυπάς στο μούλτι με την αυγοτροφή σου.

3. geo_ilion

geo_ilion PB New Member

το σουπιοκοκαλο ειναι απαραιτητο για τους φτερωτους μας φιλους γιατι ειναι πηγη ασβεστιου
    μπορεις να παρεις ετοιμο σε πετσοπ η και πετρα η ακομα καλητερα η επιλογη που εκανες και το εφτιαξες μονος σου

4. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

5. panos70

panos70 PB New Member

καλυτερα να αγορασεις γιατι θελει πολυ καλη επεξεργασια για να το κανεις μονος σου

Μοιραστείτε

Φόρτωση...