Να αφήσω το άσπορο αυγό στη φωλιά για στήριγμα ή να το αφαιρέσω;

Συζήτηση με θέμα Να αφήσω το άσπορο αυγό στη φωλιά για στήριγμα ή να το αφαιρέσω;, που ξεκίνησε από Kiriakos Hadjiloucas, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 20 Μαϊ 2016.

alicedros
Best Answer alicedros, 20 Μαϊ 2016
Και έχω αφησει ένα ασπορο για στιρηγμα πειραζει να αφαιρεσω και το αλλο ασπορο η θα στραβωσουν.;; Πέτα το άσπορο και βάλε 2 ψεύτικα πλαστικά αυγά γιατί... Ολόκληρο το Post
  1. Kiriakos Hadjiloucas

Kiriakos Hadjiloucas PB New Member

Παιδια η μια μου καναρα ειχε τεσσερα αυγα και υα μεγαλωνει μια χαρα...Η αλλη μου καναρα εκανε 4 αυγα και δυο είχαν σπορο...Τα μικρα ειναι 3 ημερων και πεταξα το αυγο το ενα ασπορο...Και έχω αφησει ένα ασπορο για στιρηγμα υποτιθεται...Μεχρι συογμης τα ποδαρακια ειναι μια χαρα πειραζει να αφαιρεσω και το αλλο ασπορο η θα στραβωσουν.;; επειδη ειναι δυο και μεγαλωμουν πιο ευκολα απο τα αλλα που ειναι τεσσερα και να ειναι πιο ενταξει μεσα στημ φωλια επειδη η καναρα την εκανε και λιγο μικρουλλα εξετε πως δυο θα ειμαι ανσπορα χαχα... Εχει περιπτωση να στραβωσουν τα ποδαρακια ειναι σκασμενα στο ταισμα χαχα

2. Best Answer:
    Post #327588 by alicedros, 20 Μαϊ 2016
  3. alicedros

alicedros PB Supporter

Ψήφοι: 1
    Πέτα το άσπορο και βάλε 2 ψεύτικα πλαστικά αυγά γιατί τα χρειάζονται για στήριγμα!

alicedros, 20 Μαϊ 2016
    Best Answer
  4. Kiriakos Hadjiloucas

Kiriakos Hadjiloucas PB New Member

Εγινε ευχαριστω

Μοιραστείτε

Φόρτωση...