Να αγορασω για τον παπαγαλο harness για χαμστερ;

Συζήτηση με θέμα Να αγορασω για τον παπαγαλο harness για χαμστερ;, που ξεκίνησε από EiriniKt, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 5 Αυγ 2014.

1. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Βρηκα σε ενα pet shop ενα harness σαν αυτο της παρακατω φωτογραφιας.Ελεγε πανω οτι ειναι για χαμστερ, αλλα ηταν φτιαγμενο οπως ακριβως κι αυτα των πουλιων.Επισης το μεγεθος μου φανηκε ιδανικο για τον παπαγαλο μου.Τι λετε, να το παρω;

images.jpeg

2. Τι ακριβώς είναι αυτό;

3. Dimitris Kalafatis

Dimitris Kalafatis PB New Member

Αυτό το βάζεις κάτω απο τα φτερά του παπαγάλου και μπορείς να τον βγάλεις για ελεύθερη πτήση έξω απο το σπίτι.Ειναι ακριβώς σαν τα λουριά για τα σκυλιά μόνο που ειναι για πουλιά!

4. Dimitris Kalafatis

Σε ποιο pet shop το βρήκες (γιατι σκέφτομαι να αγοράσω και εγώ ενα) και σε ποια τιμη;;

5. α οπως βγαζουμε βολτα τον σκυλο αν βρω στο πετσοπ θα παρω και εγω

6. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Δημητρη εγω το βρηκα στο pet city της γλυφαδας, πρεπει να εχει σε ολα τα μεγαλα pet city. Το συγκεκριμενο εκανε 12 ευρω..Δεν βρηκα πουθενα harness για πουλια, αυτο που παρεθεσα και στη φωτο ειναι για χαμστερ, ειναι ομως ιδιο με αυτο των πουλιων απ οτι καταλαβαινω,

7. Dimitris Kalafatis

Σ'ευχαριστω πολύ!

8. Sissy

Sissy PB Senior Member

Σου συνιστώ να μην το πάρεις. Αφού είναι κατασκευασμένο για χάμστερ, δεν είναι σίγουρο πως είναι κατάλληλο και για πουλιά.

Για το bird harness Αγγελική, μπορείς να διαβάσεις πληροφορίες εδώ: https://petbirds.gr/threads/bird-harness.3657/page-11
    Το ότι δεν πωλείται σε καταστήματα της Ελλάδος ισχύει ακόμα

9. @Sissy ευχαριστω θα το διαβασω

10. Ελευθερια Ρ

Ελευθερια Ρ PB New Member

Γινεται καπιος να φτιαξει ενα; Το λεω επιδη στα σαιτ που τα πουλανε ειναι πανακριβα.

11. Sissy

Sissy PB Senior Member

Πιστεύω πως όποιου ''πιάνουν'' τα χέρια του μπορεί να το κατασκευάσει.
    Θα βρω και θα βάλω φωτογραφίες οι οποίες θα βοηθήσουν μια τέτοια προσπάθεια (αρκεί και τα υλικά βέβαια να είναι τα κατάλληλα):)

12. Dimitris Kalafatis

Ξέρετε κάποιο εκτροφείο παπαγαλων στην Κατερίνη ;;

13. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Έχεις ρωτήσει ήδη εδώ Δημήτρη Εκτροφείο ring neck Αν γνωρίζει κάποιος θα απαντήσει εκεί.

Τελευταία επεξεργασία: 22 Ιουλ 2016

Μοιραστείτε

Φόρτωση...