Νατος ο φιλος μου παιδια!

Συζήτηση με θέμα Νατος ο φιλος μου παιδια!, που ξεκίνησε από anatselo, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 9 Φεβ 2009.

1. anatselo

anatselo PB New Member

Νατος ο φιλος μου παιδια...

Συνημμένα Αρχεία:

2. anatselo

anatselo PB New Member

Περισσότερες φτογραφίες

Συνημμένα Αρχεία:

• pic2.jpg
      pic2.jpg
      File size:
      60,4 KB
      Προβολές:
      78
    • pic3.jpg
      pic3.jpg
      File size:
      51,6 KB
      Προβολές:
      77
  3. Hadjicostas

Hadjicostas Πρώην ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΣ

πολύ όμορφα να τα χαίρεσαι...

4. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Πολύ γλυκό πλασματάκι, όμορφο χρώμα, ήρεμα ματάκια, φαίνεται ευτυχισμένο! Μου αρέσουν πάρα πολύ τα Ringneck! Να το χαίρεσαι!

5. anatselo

anatselo PB New Member

απο το μεγεθος και χρωμα πειτε μου αν ξερει κανενας περιπου ποσο μπορει να ειναι η ηλικια του?Μου ειπαν 6 μηνων...Αλλα δεν ειχε ταμπελακι!Κουκλι δεν ειναι?

6. katerinaa

katerinaa PB New Member

Κουκλι ειναι!Να το χαιρεσαι! :)

7. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Απο το χρωμα και το μεγεθος δεν μπορουμε να ξερουμε την ηλικια του.Αμα ειναι αρσενικο ειναι νεαρο μιας και δεν εχει το δακτυλιο στο λαιμο.Αλλα μπορει να ναι και ενηλικο θηλυκο.Οταν λες ταμπελακι μηπως εννοεις ταυτοτητα στο ποδι?

Το κλουβακι του ειναι προσωρινο?Γιατι ειναι αρκετα μικρο για το μεηεθος του πουλιου..

8. anatselo

anatselo PB New Member

το κλουβι ειναι 50χ50χ80 ειναι μικρο?Μηπως ετσι φαινεται απο τη φωτο?δεν ειχε ταυτοτητα οχι...

9. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Να σου ζήσει! Κουκλάκι είναι! :p

10. Tania

Tania PB New Member

Ringneck parakeet δεν ειναι?Σαν τους δικους μου!Να το χερεσαι!Μου φενεται παντως για θυληκο αλλα μικρο!Οχι και 6 μηνων ομως... τουλαχιστον 8!Παντως φενεται μικρουλη!Ξερω πως μπορω να ξεχωρισω το φυλο! Καλα που το θυμηθηκα!Ειμαι επιθετικο η φοβιτσιαρικο?Αυτο θα το συνηδειτοποιησεις καλυτερα ομως μετα απο μια εβδομαδα...Οτι πληροφορια χρειαστεις εδω!:)

11. anatselo

anatselo PB New Member

ΕΙναι φοβιτσιαρικο ακομα και καθολου επιθετικο...Τωρα τελευταια μου κανει ομως κατι πολυ κουλο...Απο τοτε που του εβγαλα τον καθρευτη απο το κλουβι μπαινει μεσα στην τροφη του και την πεταει ολη απεξω...Του πηρα σημερα καινουρια παιχνιδια και βλεπουμε...Αν μπορεις και σου εχει τυχει κατι αναλογο παρακαλω βοηθησε με!

12. mariah

mariah PB Member

13. anatselo

anatselo PB New Member

οχι δεν ειναι απο την τροφη σιγουρα απλα δεν του ειχα πολλα παιχνιδια και μαλλον βαριοταν τωρα περιμενω αντιδρασεις απο τα νεα του παιχνιδια...Απο κλουβι ειμαι ενταξει πιστευω με 50χ50χ80 τετραγωνο και οριζοντια καγκελα!

14. mariah

mariah PB Member

Απο συμπεριφορα πως ειναι Νικο?Ηρεμισε καπως?Να του δινεις καθημερινα φρεσκα φρουτα και λαχανικα σε ξεχωριστο μπολακι.Και ας μην τρωει στην αρχη.Μην ξεχνα να τα αφαιρεις ομως μεσα σε 2-4 ωρες διοτι αλλοιωνονται.

15. anatselo

anatselo PB New Member

Ηρεμησε λιγο αλλα ακομα φοβαται αρκετα...Τωρα ψαχνω για παιχνιδια και τετοια πραγματακια...Καμια ιδεα σε ΠΜ?

16. Mpikis

Mpikis PB New Member

Να το χαίρεσαι το πουλάκι!Πολύ όμορφο!Μήπως μπορεί κάποιος να μου απαντήσει γιατί στους παπαγάλους και ειδικότερα στα ringneck,μιας και αναφερόμαστε σε αυτά, φαίνεται έτσι το ράμφος τους?Εχω δεί αλλα πουλιά του ιδίου ειδους και έχουν πιο έντονο κόκκινο ράμφος , άλλα πιο αχνό, άλλα συμαδεμένο απο χτυπήματα και άλλα κάπως αχνοκόκκινο και μαύρο...Μπορόυμε να κάνουμε κατι και να φαίνεται το ράμφος κατακόκκινο όπως στις φωτογραφίες!Καταλαβαίνουμε για την υγεία ή την ηλικία του κάθε πουλιού απο το ράμφος του?

17. Tania

Tania PB New Member

Μπορει να ειναι και κοριτσακι γιατι ειναι ακομη πρωτες μερες και σε φοβαται!

18. anatselo

anatselo PB New Member

Φωτο.

Συνημμένα Αρχεία:

19. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Νίκο είναι καταπληκτικό! Είναι απίστευτα γλυκό! Να το χαίρεσαι!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...