Παρουσίαση Να'μαστε και εμεις (african grey zako)

Συζήτηση με θέμα Να'μαστε και εμεις (african grey zako), που ξεκίνησε από Aleka73, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 2 Νοε 2008.

1. Aleka73

Aleka73 PB New Member

Ναι επιτελους ειναι γεγονος,εγινα ΜΑΜΑ!Αυτος ειναι ο '' Ρωμαιος'' μου(δεν ξερω ακομα το φυλο αλλα καπως πρεπει να το φωναζω,ελπιζω να ειναι αρσενικο).Μου ειπαν οτι ειναι 4 μηνων,αν και νομιζω οτι ειναι και λιγο μεγαλυτερος,θα ηθελα τα φωτα απο τους πιο εμπειρους,οσον αφορα την ηλικια του!Ειναι αρκετα ηρεμος,παιχνιδιαρης-ζαβολιαρης,και προλαβε και μου εριξε και μια γερη δαγκωματια!Ειμαι πολυ ενθουσιασμενη...το ονειρο εγινε επιτελους πραγματικοτητα!

Συνημμένα Αρχεία:

2. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Να σου ζήσει το νέο σου φιλαράκι. Βλέποντας το (μάτια, ράμφος) αμέσως καταλαβαίνεις οτι είναι νεαρό, κάτω τον 6 μηνών, οπότε μάλλον αλήθεια σου είπαν για την ηλικία του. Έχω όμως ενστάσεις για το κλουβάκι του, ελπίζω να είναι προσωρινό.
    Να σου ζήσει!

3. Aleka73

Aleka73 PB New Member

Ειναι προσωρινο, δεν το συζητω.Απλα αυτα που μου αρεσαν και ηταν καταλληλα ηταν πολυ ακριβα και δεν το σηκωνε η τσεπη μου!Με την πρωτη ευκαιρια θα το αλλαξω!Ευχαριστω για την απαντηση σου.

4. miltosbitoulis2

miltosbitoulis2 PB New Member

Αχ μωρέ τι φάτσα... Να σου ζήσει και να του μάθεις πολλές λεξούλες σου εύχομαι...:D

5. andrews69

andrews69 PB New Member

πολυ κουκλι να σου ζηση

6. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ειναι πανεμορφο μωρο να τον χαιρεσαι! :D

Ειναι σε μια ηλικια που οσο περισσοτερα τον μαθεις να τρωει τωρα (εννοω νεες τροφες) και οσο τον κοινωνικοποιησεις σε σχεση με τους ανθρωπους, θα κανει τα πραγματα ευκολοτερα για αργοτερα!:)

7. Aleka73

Aleka73 PB New Member

Σας ευχαριστω ολους παιδια!Ευτυχως ειναι αρκετα λαιμαργος...τρωει σχεδον τα παντα πραγμα που με κανει χαρουμενη γιατι με το κακατιλ που εχω, ειχα απογοητευτει οτι ετοιμαζω ουτε καν το αγγιζει.Ειναι καλη ηλικια λετε να αρχισω να του μαθαινω λογακια;η ειναι μικρουλης ακομα;

8. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Κουκλάκι το μωρό σου.Και βέβαια να αρχίσεις να τού μαθαίνεις λογάκια.

9. anatoly

anatoly PB Member

Να το χαιρεσαι! Ειναι πολυ ομορφο!:)

10. tasos25

tasos25 PB New Member

Να σου ζήσει!Πολύ όμορφος!Να του μιλάς συνέχεια κ πολύ σύντομα θα αρχίσει να μιλάει, να είσαι σίγουρη!Είναι πανέξυπνα πουλιά!

11. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

ωραιος ο ρωμαιος σου! να σου ζησει...

12. Kostas21

Kostas21 PB Member

Τελοιος ο Ρωμαιος!Να σου ζησει!

13. theo40gr

theo40gr PB New Member

καλως ηρθες στο κλαμπ των ζακοπληκτων..εχε υτποψιν σου πως απεκτησες
    ενα μωρο..με μορφη παπαγαλου
    κουκλι ειναι

14. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Να σου ζήσει το μωράκι σου. Είναι ένα κουκλάκι! :)

15. annouk313

annouk313 PB New Member

τελειος ο μικρος!να σου ζησει!:D

θελω κι εγω...;)

16. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Πολύ γλυκούλι είναι να σου ζήσει! Κουκλάκι!

17. ΡΟΖΙ

ΡΟΖΙ PB New Member

να σου ζησει.ειναι πολυ ομορφος.καλως ηρθες στο κλαμπ των ζακοφιλων.

18. Aleka73

Aleka73 PB New Member

Σας ευχαριστω και παλι ολους!

19. petros galleos

petros galleos PB New Member

Πολυ ομορφο-η. Νατο χαιρεσαι. Καθε μερα που θα περναει θα σε ξετρελαινει και περισοτερο. Ιδιως οταν θα αρχισει να σου λεει κουβεντες.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...