Νέα περιοχή παιχνιδιού

Συζήτηση με θέμα Νέα περιοχή παιχνιδιού, που ξεκίνησε από Parrotsmile, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 4 Νοε 2008.

1. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Τελευταία είχα ένα πρόβλημα με τα κρεμαστά παιχνίδια του Πάρη γιατί τα κρεμούσα από το φωτιστικό με αποτέλεσμα να είναι στο κέντρο του καθιστικού και όταν είχα επισκέψεις έπρεπε να τα μετακινώ.Έλυσα τα πρόβλημα αγοράζοντας μια βάση για κρεμαστά κλουβιά.Τύλιξα σχοινί για να μη γλιστράει στο πάνω κομμάτι αυτής και έτσι δημιούργησα μια κινητή περιοχή παιχνιδιού με πολλές δυνατότητες να προσθέτω κατά καιρούς από παιχνίδια, κλαδιά και ότι άλλο φανταστείτε.Το κόστος της βάσης 20 Ευρο.

Συνημμένα Αρχεία:

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Πολυ καλη ιδεα Κωνσταντινε! :)

Σιγουρα θα το διασκεδαζει ο Παρης!:D

3. Yasmin

Yasmin PB Member

Καλά απλά απίστευτο.. Πολλή καλή ιδέα! Αν το κάνω και αυτό νομίζω ότι το σπίτι έχει ήδη γεμίσει με περισσότερα πράγματα των παπαγάλων παρά δικά μου! :D

4. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Ναι αλλά θα έχεις μόνο αυτό.Το πλεονέκτημα είναι ότι μπορείς να το μεταφέρεις και να προσθέτεις γρήγορα.Εγώ έχω βάλει και το σταντ δίπλα για να τρώει όταν θέλει.Καμιά φορά ξέρεις τα βλέπουμε λίγο νευρικά αλλά τι να σου κάνουν πόσες ώρες να κάτσουν σε ένα σταντ .Σκέφτομαι να του βάλω και φρέσκο ευκάλυπτο και να του κρύβω τροφή στα φυλλώματα έτσι ώστε να ακονίζει το μυαλό του για να τη βρεί.

5. Yasmin

Yasmin PB Member

Ωραία ιδέα, γιατί εμένα χθες ακόνησε το... τραπέζι δίπλα από το stand του..:D
    Περιμένω τουσ δικούς μου για ΣΚ οπότε ήδη θα τους πέσουν μαζεμένες οι αλλαγές.. Θα το κοιτάξω για αφού φύγουν, να τα δουν λίγα λίγα την επόμενη.. Ε, ρε δούλεμα που θα φάω...:p:D
    Όχι ότι με νιάζει κιόλας!

6. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Kαλά εμένα οι συνάδελφοι φέρνουν βόλτα τα παιδιά τους στο ζωολογικό μου κήπο:D.Σε λίγο θα κόβω εισιτήρια.:eek:Georginaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

7. Yasmin

Yasmin PB Member

Κι εγώ παιδί είμαι.. Λίγο ανεπτυγμένο βέβαια.. :p

8. Sissy

Sissy PB Senior Member

Θαυμασια ιδεα Κωνσταντινε!...και το αισθητικο αποτελεσμα αριστο!:D

9. dimitra_1980

dimitra_1980 PB New Member

Α..ρε τυχερέ Πάρη..Έτσι μου 'ρχεται και μένα να ανέβω στο σταντ! Πολύ ωραίο.Μπράβο!

10. StaVr0sSs

StaVr0sSs PB New Member

Πολυ ωραιο...
    Μπραβο Κωνσταντινε...

11. Frania

Frania PB Member

Μια χαρα ιδεα ειναι(το εισητηριο) γιατι?

12. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Ο νέος παιδότοπος του Πάρη είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ! Φαντάζομαι πόσο ευτυχισμένος θα είναι!

Κωσταντίνε προσλαμβάνεσαι για διακοσμητής παιδικών σταθμών! Πολύ έξυπνη η ιδέα σου! Είναι κατι σαν χώρος πολλαπλών δραστηριοτήτων!

Αν το δούμε απο την επιστημονική του πλευρά, το θέμα της αδρής κινητικότητας και των λεπτών χειρισμών το λύσαμε! Απο δώ και στο εξής θα δώσουμε έμφαση στον νοητικό τομέα και την επίλυση προβλημάτων! Τα καινούρια του παιχνίδια παρακαλώ να περιλαμβάνουν παζλ, εσφηνώσεις, ντόμινο, κρίκους και παιχνίδια για προμαθηματικές ασκήσεις!:D

13. jamieo

jamieo PB Member

Άριστα, Κωνσταντίνος!

14. tasos25

tasos25 PB New Member

Ωραίος!Μπράβο!Τέλεια ιδέα!

15. petros galleos

petros galleos PB New Member

Πολυ ωραιο. Σκεπτομαι να το αντιγραψω.

16. MyriamK

MyriamK PB New Member PBCP Contributor

Κώστα η ιδέα σου για το σταντ απλά φοβερή! Πρέπει να φτιάξω κι εγώ ένα για την άτακτη Χλόη, γιατί αλλιώς ενοχλεί όλους τους ενοίκους των γυρω κλουβιών. Ειδικά την φωλιά των σπίνων.lol.

17. theo40gr

theo40gr PB New Member

αχ ρε κωνσταντινε..τα κανεις ολα αυτα γιατι εισαι ελευθερος...για
    παντρεψου αγορι μου και μετα θα δουμε τα σταντ..
    τα λεω απο τη ζηλια μου

18. Dimitris1973

Dimitris1973 PB New Member

θεωδορε εχεις δικιο...μακαρι να ειχα 3 τετραγωνικα μετρα ακομα...
    οχι οτι δεν εχει τον χωρο του...

19. Hadjicostas

Hadjicostas Πρώην ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΣ

πολύ καλή ιδέα... έχω κάποιο σταντ έτσι και θα το εμπλουτίσω !

20. MagikoZari

MagikoZari PB New Member

καλοπερνάει ο Πάρης!τυχερούλης που τον προσέχεις τόσο!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...