Αγορά Μωρό Ringneck

Συζήτηση με θέμα Μωρό Ringneck, που ξεκίνησε από melagio80, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 16 Δεκ 2015.

1. melagio80

melagio80 PB Member

Καλησπέρα φίλοι μου.
    Μετά το χαμο του Τουιτι μας ψάχνω απεγνωσμένα ένα μωρό Ringneck. Έχω ήδη μιλήσει με το Marilenaki, έχω ήδη μιλήσει με γνωστό πετ σοπ όμως όταν μου λένε πως τα μωρά θα είναι έτοιμα την άνοιξη εμείς δε θα μπορούμε να το εκπαιδευσουμε.
    Μήπως υπάρχει κάποιο μέλος μας που έχει έτοιμο μωρο;

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Εύχομαι άμεσα να βρεις το φιλαράκι που επιθυμείς..
    Γνώμη μου όμως ήταν και παραμένει πως στις αγορές ζώων ... η βιασύνη είναι ο χειρότερος "συμβουλάτορας".
    Θα σου πρότεινα να "χαλαρώσεις" κάπως την πίεση για άμεση αγορά και σίγουρα θα βρεις αυτό που θέλεις, όπως το θέλεις και στην τιμή που πρέπει.

3. Kwstas26

Kwstas26 PB New Member

Συμφωνω ψαξτο οσο περισσοτερο μπορεις και συντομα θα βρεις αυτο που ψαχνεις και οπως το θελεις :)

4. melagio80

melagio80 PB Member

Το ξέρω και επαυξάνω όμως το να το πάρω πχ Μάρτιο με Απρίλιο δε θα είναι εφικτό να το μεγαλώσουμε όπως θελουμε

5. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Iωάννα τα Ρινγκ νεκς όπως και οι αμαζόνες δεν αναπαράγονται τέτοια εποχή ότι "μαγικά κόλπα" και να κάνει ένας εκτροφέας. Είναι πουλιά που αναπαράγονται αυστηρά εποχιακά. Μόνο πουλί εισαγωγής ίσως να καταφέρεις να βρεις τώρα ή ελληνικό κάποιων μηνών, το θεωρώ απίθανο να βρεις μωρό Ρινγκ νεκ μήνα Δεκέμβριο.

6. melagio80

melagio80 PB Member

Ναι το γνωρίζω δυστυχώς αυτό. ..βρήκα κάποιον που φέρνει από εξωτερικό και περιμένω απάντηση καθώς και κάποιον άλλο που έχει 6-7 μηνών

Μοιραστείτε

Φόρτωση...