Μωρό κοτσυφάκι

Συζήτηση με θέμα Μωρό κοτσυφάκι, που ξεκίνησε από velvetwoman, στο Forum 'Ασθένειες Ιθαγενών Πουλιών - Υβριδίων' του PetBirds, 9 Ιουν 2008.

1. velvetwoman

velvetwoman PB New Member

Τωρα αυτό τι το κάνω?Δεν ξέρω τι συμβαίνει παιδιά αλλα από την στιγμή που αποφάσισα να πάρω πουλί μου την έχουν πεσει όλα τα πετεινα του ουρανου!Τόσα χρόνια μένω σε αυτό το σπίτι, πρώτη φορά συμβαίνει αυτό το πράγμα.Μωρό κοτσύφι αλλα δυστυχώς με μια πληγή στο μάγουλο από την γάτα.τι κάνω?

Συνημμένα Αρχεία:

2. Nikoletta

Nikoletta PB New Member

'Αχου το πουλάκι μου.. Ιδέα δεν έχω, σίγουρα οι πιο έμπειροι θα σου πουν. Σε δροσερό και μέρος με ίσκιο και ησυχία για να μην τρομάζει και κάνει απότομες κινήσεις. Αιμορραγεί? Βρε το ταλαίπωρο :(

3. RED

RED PB New Member

Δες αυτά:
    Ελπίζω να σε βοηθήσει.

4. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Πλυση με Betadine και αν εχεις αλοιφη Betadine για να μεινει πανω του. Εχει κι αλλα θεματα με κοτσυφια και θα βρεις πολλες πληροφοριες τι να κανεις αν βαλεις λεξεις στην Αναζητηση. Επισης μπορεις να ξανατηλεφωνησεις εκει που ρωτησες και για το κορακι. ;) Καλη τυχη και με το κοτσυφακι σου ευχομαι!

5. velvetwoman

Aχ καλή μου Νικολέττα.Στο τέλος ετσι όπως πάει το πραγμα εγώ θα είμαι ταλαίπωρη.Αυτο που γινετε ειναι απίστετο.

6. Nikoletta

Nikoletta PB New Member

Μάλλον πήραν χαμπάρι ότι τα αγαπάς και μαζεύονται όλα εκεί! Άμα θες, μπορείς να με πάρεις για βοηθό σου, μια χαρά θα ήμουν μέσα στο γρασίδι και τα δέντρα :D

7. velvetwoman

Ανεστη δυστυχως δεν το βλέπω καλά.Η πληγή είναι μικρή αλλα δεν είναι καθόλου ζωηρό.Εκτος αν ειναι τρομαγμενο

8. velvetwoman

Δυστυχως το πουλάκι τελείωσε.τελικά ίσως να ήταν περιισότερο χτυπημενο από ότι φαινόταν.Κριμα δεν προλαβα...

9. endurasKE-30

endurasKE-30 PB New Member

Κριμα στο κοτσυφακι!
    Μπραβο σου ομως που το προσπαθησες!

10. Nikoletta

Nikoletta PB New Member

Πολύ κρίμα.. Τουλάχιστον όμως προσπάθησες κι αυτό εχεί σημασία.

11. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Κριμα για το πουλακι... :( Μαλλον ειχε χτυπησει απο την πτωση περισσοτερο απο αυτη την ορατη γρατζουνια... :(

12. lizard

lizard PB Member Article Writer

η μπορει να ειχε να φαει και πολλες ωρες εσυ προσπαθησες να το ταισεις καθολου;Παντως πολυ κριμα για το κοτσυφακι.

13. Kostas21

Kostas21 PB Member

Κριμα το πουλακι!Σημασια εχει οτι προσπαθησες να το σωσεις!Μπραβο σου!

14. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

κριμα! τουλαχιστον εκανες αυτο που μπορουσες...

15. aggel

aggel PB New Member

λυπαμαι για το κοτσυφακι τουλαχιστον προσπαθησες να το σωσεις αλλα δυστυχως δεν σωθηκε, κριμας

Μοιραστείτε

Φόρτωση...