Παρουσίαση Μωρα cockatiel

Συζήτηση με θέμα Μωρα cockatiel, που ξεκίνησε από Fotis_K, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 10 Σεπ 2009.

1. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Μετα απο καθημερινα ζευγαρωματα κατα την διαρκεια του καλοκαιριου αποφασησα να βαλω μεσα το ζευγαρι μου και να ξεκινησω διατροφικη προετοιμασια.

Το πρωτο αυγο ηρθε στις 16-8-09
    Το δευτερο στις 18-8-09
    Το τριτο στις 20-8-09
    και το τεταρτο στις 22-8-09

Ηταν και τα τεσσερα με εμβρυα μεσα.Ετσι λοιπον αρχισαν ενα ενα να σκανε απο τις 3 Σεπτεμβριου μεχρι και 8 Σεπτεμβριου.Τωρα εχω 4 μωρα στην φωλια και χαιρουν ακρας υγειας.:D

Ακολουθει μια φωτογραφια απο τους γονεις με τα μικρα τους απο κατω.

Συνημμένα Αρχεία:

2. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

τι ειναι αυτα?θελουμε μωρα να δουμε φωτη..στη φωτο αχνοφενονται στο βαθος!

να σου ζησουν!

3. Zelda

Zelda PB New Member

να σου ζησουνε ολα και να τα χαιρεσε,ειναι απλα αψογα,κουκλακια.

4. melagio80

melagio80 PB Member

Πω πω βρε Φωτη μπραβο!
    Εμενα με 4 αυγα...παλι τζουφια μου φαινονται.
    Προσπαθησα να κανω ωοσκοπηση αλλα δεν τα αφηνουν και νομιζω 2 που καταφερα να δω...μαλλον δεν εχουν μωρακια μεσα... :(
    παλι..

5. Ryu

Ryu PB New Member

να τα χερεσαι!

6. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Και μερικες των μικρων...

Συνημμένα Αρχεία:

7. melagio80

melagio80 PB Member

Χαχα...
    Υπεροχες χνουδομπαλες!

8. ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ

ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ PB New Member

Μπραβο φωτακο!τελεια μωρα!:D

9. Tweety

Tweety PB New Member

Να σου ζησουν!Ειναι πανεμορφα!

10. Mpikis

Mpikis PB New Member

Νατος ο φωτάκος..Να σου ζησουν αλανι μου!

11. fragos

fragos PB Member

να σου ζησουν και στο κλαδι!

12. αχου ροζ μπαλιτσες... αχου ροζ μπαλιτσες ... συγκινηθηκα η μανα! καλε το παιδι μου ποιο ειναι να το ξεματιαζω καθημερινα??? το 3ο η το 4ο σε μεγεθος? αντε φωτακο καλο κουραγιο με το μεγαλωμα κ πολες φωτο ε?

13. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Aξιος Αξιος Φωτη! Μπράβο να σου ζησουν και να τα χαρείς οπως επιθυμεις! Φτου φτου φτου!

14. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

μπραβο φωτη!ειναι υπεροχα!
    αν και νομιζω η καλυτερη φαση ειναι οταν θα ειναι σκατζοχοιρακια!που θα ειναι μες τα ναζια και την περιεργια!

πολυ χαιρομαι φωτη που εχεις επιτυχιμενες γεννες!να τα χαιρεσαι και παντα τετοια!

15. kwnstantina

kwnstantina PB New Member

Τυχερέ... 4 αυγά και τα 4 ένσπορα? Χαρά να δω στον πατέρα... Πολύ γούτσου τα κοκατιλάκια... Να σου ζήσουν...:)

16. Lefterhs

Lefterhs PB New Member

Μπράβο Φωτάκο! Να σου ζήσουν! Είναι γλύκες! Φαντάζομαι την χαρά σου και με το δίκιο σου είσαι περήφανος! Να είναι πάντα υγιή!:)

17. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Βασιλικη το 2ο με το 3ο δεν εχουν καθολου διαφορα στο μεγεθος κι εχω μπερδευτει πιο ειναι πιο.Το πρωτο εχει μεγαλωσει παρα πολυ και ηδη αρχιζουν να φαινονται τα πρωτα χρωματα.Κιτρινο λοφιο με κιτρινες φτουρουγες με γκρι.

Τα αλλα ειναι νωρις ακομα.Το τελευταιο εχει μεγαλη διαφορα σε σχεση με τα υπολοιπα αλλα ειναι καλοταισμενο και αναπτυσσεται ικανοποιητικα.

18. ok then! θα ριχνω γενικα ξεματιασματα σε ολα τα παιδια, φωτο μην ξεχνας ε? θελω πολες

19. mariah

mariah PB Member

Φωτακο να σου ζησουν ολα τα μωρακια.Να τα χαιρεσαι ολα και να τα καμαρωνεις!Ειναι ολα τους μικρα ζουζουνια!Παντα αξιος!

20. tiso

tiso PB New Member

φανταστικα τα μωρα αλλα κ οι γονεισ. μπραβο!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...