Μπορώ να παραγγείλω custom κλουβί στην Κλουβοτεχνική;

Συζήτηση με θέμα Μπορώ να παραγγείλω custom κλουβί στην Κλουβοτεχνική;, που ξεκίνησε από TheBigL, στο Forum 'Φροντίδα Διαμονή Καναρίνιων' του PetBirds, 3 Μαρ 2015.

ΑΒΑΤΟΝ
Πας στην Θηβών 440 στο Ιλιον. Μπαίνεις μέσα. Ζητας.... τον Θανάση. Του λες ....τι θες. Του ξαναλες..... πόσο θα κοστίσει. Θα σου πεις να... Ολόκληρο το Post
  1. TheBigL

TheBigL PB Member

Γνωρίζεται αν μπορώ στην κλουβοτεχνική μπορώ να φτιάξω custom κλουβί?Να τους πω για παράδειγμα διαστάσεις και να μου το φτιάξουν?

2. Best Answer:
    Post #249130 by ΑΒΑΤΟΝ, 4 Μαρ 2015
  3. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Δεν γνωρίζω Λάμπρο αλλά φαντάζομαι με ένα τηλεφώνημα μπορείς να μάθεις άμεσα και να πεις και σ' εμάς :)

4. Lovecarduelis

Lovecarduelis PB New Member

Μπορεις να παραγγειλεις μονο μεσω πετ σοπ που συνεργάζεται με ΚΛΟΥΒΟΤΕΧΝΙΚΗ.

5. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Πριν μερικούς μήνες (πασίγνωστος εκτροφέας) έγραψε πως η εταιρεία κατασκεύασε και του δώρισε δύο ή τρεις μεγάλους κλωβούς και απλά περίμενε τις σχάρες.
    Δεν είμαι σίγουρος αν ήταν η συγκεκριμένη εταιρεία ή κάποια άλλη.
    Είμαι όμως σίγουρος πως αν ρωτήσεις θα μάθεις... και μαζί με σένα και μεις.
    Ελπίζω να μας ενημερώσεις.
    Λογικά αν δεν είναι κάτι τρελό με υπέρμετρα μεγάλο κόστος θα στο ετοιμάσουν... κάποιος είχε πει ... όλα έχουν την τιμή τους.... πιθανόν να είχε δίκιο, άσχετα αν εγώ διαφωνώ.

6. Lovecarduelis

Τα παντα φτιαχνουν παιδια. Εμενα μου εχουν φτιαξει 2 ειδικες κατασκευες. Αλλα μονο μεσω πετ σοπ. Οι ανθρωποι ειναι χονδρεμποροι, δεν εχουν σημειο λιανικης πωλησης ωστε να εξυπηρετουν τον καθενα ενδιαφερομενο. Σε email που ειχα στειλει, μου ειχαν διευκρινισει τα παραπανω.

7. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Εγω την ζευγαρωστρα που εβαψα απο την κλουβοτεχνικη ειναι, αλλα δεν εχω ιδεα απο που την βρηκα να πω την αληθεια...:p

8. ΑΒΑΤΟΝ

ΑΒΑΤΟΝ PB Known Member

Ψήφοι: 1
    Πας στην Θηβών 440 στο Ιλιον.

Μπαίνεις μέσα.

Ζητας.... τον Θανάση.

Του λες ....τι θες.

Του ξαναλες..... πόσο θα κοστίσει.

Θα σου πεις να περιμενεις να ρωτησει.

Του αφήνεις και ένα τηλέφωνο....και φεύγεις.

Αν σου πει....όχι....τότε λες ότι σε στέλνω εγώ.:p.

Ολα γίνονται....αρκεί να πλερώνεις.

Πλερώνεις ?

Ολα είναι εύκολα.

9. TheBigL

TheBigL PB Member

Τώρα μου το λες?Σήμερα πήγα σε αυτό στην Θηβών 440 γιατί είχα δει είχε μια κλούβα κινέζικη σε διαστάσεις που μου αρέσανε και φθηνό.Το πρόβλημα όμως ήταν ότι δεν είχε θήκες για εξωτερικές ταίστρες.Κάτι τους ανέφερα για κλουβοτεχνική αλλά μου είπανε αν θέλω να παραγγείλω αλλά δεν ρώτησα για custom διαστάσεις.Σκέψου τραβήχτηκα από Παλιό Φάληρο μέχρι το Ίλιον :) .Σύμπτωση όμως να μου αναφέρεις το μαγαζί σήμερα :).Λες να τους πάρω τηλέφωνο να τους ρωτήσω?

10. Lovecarduelis

Μπιλυ δηλαδή δίνουν και λιανική στην κλουβοτεχνική?
    Με απόδειξη ταμειακής μηχανής δηλαδή?

11. TheBigL

TheBigL PB Member

Νομίζω όχι φίλε.Απλά από pet shop εννοεί να πάω να το παραγγείλω.Στην κλουβοτεχνική έστειλα email χθες αλλά απάντηση δεν πήρα :(

12. kostas karderines

kostas karderines PB New Member

στην κλουβοτεχνικη στο καματερο εαν πας και τους παρακαλεσεις κατι μπορεί να πετύχεις! !

Απο κοντά γίνονται αυτά!

13. TheBigL

TheBigL PB Member

Λες να το παλέψω? :)

14. kostas karderines

Θα σου ελεγα να πας δεν έχεις να χάσεις κατι! Είναι καλα παιδια! Απλα μπορεί να σου κοστίσει!

15. TheBigL

TheBigL PB Member

Βασικά μου αρέσει ένα κλουβί 'νέου τύπου' το λέει η κλουβοτεχνική.Θα το ήθελα πιο μεγάλο λίγο στο μήκος.Αν μου πούνε οκ αλλά με πολλά λεφτά τότε με βλέπω να το παραγγέλνω από το karderines που το έχουνε 60 ευρώ.

16. YannisK

YannisK PB Known Member

Ποιο λες;

Διαστάσεις, τιμή;

17. TheBigL

TheBigL PB Member

Για το νέου τύπου έλεγα αυτό ΚΛΟΥΒΑ ΟΡΟΦΟΣ ΝΕΟΥ ΤΥΠΟΥ
    Το κινέζικο ήτανε αν δεν κάνω λάθος με 30 ευρώ και οι διαστάσεις του 76x40x45 κάτι τέτοιο χωρίς να είμαι σίγουρος για το πλάτος ή το ύψος

18. YannisK

YannisK PB Known Member

Με χώρισμα;

19. TheBigL

TheBigL PB Member

Αυτό κανονικά μου είπε η υπάλληλος έπρεπε να έχει χώρισμα αλλά τους ήρθε χωρίς χώρισμα.Κάτι τέτοιο πρέπει να μου είπε.Εγώ δεν το είδα ότι είχε χώρισμα.Καλό ήτανε απλά θα ήθελα οι ταίστρες να είναι εξωτερικές.

20. kostas karderines

εγω λαμπρο που εχω κατι κινεζικες τις εφτιαξα μονος μου εξωτερικες και την εκανα να χωριζει στα τρια!

21. TheBigL

TheBigL PB Member

Γίνετε να κόψω τα κάγκελα εγώ και να φτιάξω δηλαδή εξωτερικές?

Μοιραστείτε

Φόρτωση...