Μπορώ να ζευγαρώσω peach faced love bird με αυτό της φώτο;

Συζήτηση με θέμα Μπορώ να ζευγαρώσω peach faced love bird με αυτό της φώτο;, που ξεκίνησε από ΦΡΑΓΚΟΥΛΑ, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 29 Απρ 2015.

1. ΦΡΑΓΚΟΥΛΑ

ΦΡΑΓΚΟΥΛΑ PB New Member

Καλησπέρα μπορώ να ζευγαρώσω peach faced love bird με το love bird της φώτο, χωρίς να έχω
    υβρίδια? Ευχαριστώ!

171511_491174_x_mikra.jpg

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Αυτό είναι κατά τι μικρότερο από το peach faced, μπορεί να ζευγαρώσουν, οι απόγονοι θα είναι υβρίδια αφού είναι διαφορετικό είδος.

3. ΦΡΑΓΚΟΥΛΑ

ΦΡΑΓΚΟΥΛΑ PB New Member

Αυτά στην φώτο, δεν βγάζουν υβρίδια? 10548034_1444467269157601_4064297623634598986_omikraarxeia1.jpg

4. maria p

Όχι αφού είναι ίδιο είδος, απλά διαφορετική μετάλλαξη. Και φυσικά δεν γνωρίζουμε προγόνους για να πιθαναλογήσουμε χρώματα.

5. ΦΡΑΓΚΟΥΛΑ

ΦΡΑΓΚΟΥΛΑ PB New Member

Υπάρχει κάποιο site πουν υπάρχουν όλα τα είδη με τις μεταλλάξεις τους?

6. maria p

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 15 Ιουλ 2016
  7. ΦΡΑΓΚΟΥΛΑ

ΦΡΑΓΚΟΥΛΑ PB New Member

Αυτά στην φώτο, δεν βγάζουν υβρίδια?
    11205561_10152785283240079_618031123225835132_n_mikraarxeia.jpg Ευχαριστώ πολύ!

8. maria p

Δεν είμαι σίγουρη για το πρώτο μήπως αυτό το ίδιο είναι υβρίδιο, αν αυτό που έχει στο μάτι του είναι λευκό στεφάνι. Περίμενε αν κάποιος ξέρει να σου πει. Αν είναι μεταλλάξεις δεν υπάρχει υβριδισμός.

9. ΦΡΑΓΚΟΥΛΑ

ΦΡΑΓΚΟΥΛΑ PB New Member

Και εγώ εκεί κολλάω! Θα ρωτήσω για τους γονείς του και θα δω! Ευχαριστώ πολύ!

10. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Δεν φαινεται για υβριδιο το πουλακι στην πρωτη φωτο που εβαλες. Η μασκα καλυπτει το κεφαλι οπως πρεπει, το γκριζωπο χρωμα οφειλεται στο νεαρο της ηλικιας του πιστευω.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...