Μπορω να γραφτω σε συλλογο με ταχυδρομικά περιστέρια απο αλλο μερος;

Συζήτηση με θέμα Μπορω να γραφτω σε συλλογο με ταχυδρομικά περιστέρια απο αλλο μερος;, που ξεκίνησε από souris...., στο Forum 'Περιστέρια' του PetBirds, 7 Ιουν 2014.

1. souris....

souris.... PB New Member

μπορω να γραφτω σε συλλογο με ταχυδρομικά περιστέρια απο αλλο μερος απο τι στιγμή που στον τοπο μου δεν εχουμε συλλογο και να τρεχω με αυτους? Η ειναι δύσκολο?

2. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το σύλλογο, ίσα ίσα, κάνουν κρα για νέα μέλη από οπουδήποτε και αν έρχονται. Το πρόβλημα θα το έχεις εσυ περισσότερο με τα πήγαινε έλα για να συμμετέχεις στις εκδηλώσεις τους.

3. souris....

souris.... PB New Member

Εχετε καθολου τηλ συλλογον βορειου Ελλάδος

4. gianniskilkis

gianniskilkis PB New Member

5. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Γράψε αν θέλεις την "Περιοχή" σου https://petbirds.gr/account/personal-details για να σου προτείνουν τον πλησιέστερο.

6. souris....

souris.... PB New Member

Απο Σιατιστα Κοζάνης ειμαι.....οποτε τα πραγματα είναι δύσκολα.

7. lazaros

lazaros PB New Member

8. souris....

souris.... PB New Member

Για Φλώρινα μου φαίνεται καλύτερα αλλα σε μια προπόνηση 100 χιλ του συλλογου εγω παω απευθείας στα 200 ουσιαστικά αγωνας. Πφφ να θες να ασχοληθείς με το αγωνιστικό περιστέρι και να μη μπορεις..

9. lazaros

lazaros PB New Member

Εδώ είναι μια ιστοσελίδα για να υπολογίζεις αποστάσεις.
    Χιλιομετρικές αποστάσεις σε ευθεία γραμμή μεταξύ πόλεων, χωριών, χωρών, σημείων στο χάρτη, μετατροπή χιλιομέτρων σε μίλια και ναυτικά μίλια και υπολογισμός διάρκειας πτήσεων - distance calculator, distance converter, flight duration calculator - apostaseis.gr
    Η απόσταση Σιάτιστα Φλώρινα είναι περίπου 68 χιλιόμετρα.(Τα περιστέρια πετάνε ευθεία δεν πάνε από τους δρόμους για να είναι 100 χιλιόμετρα+).
    Νικητής σε ένα αγώνα δεν είναι το περιστέρι που γυρίζει πρώτο στο κουμάσι του αλλά το περιστέρι που τρέχει πιο γρήγορα m/sec.
    Γιαυτό μην απελπίζεσαι επειδή είσαι μακριά από την Φλώρινα.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...