Μπορω να βαλω ζευγαρι καρδερινες σε αυτη την κλουβα;

Συζήτηση με θέμα Μπορω να βαλω ζευγαρι καρδερινες σε αυτη την κλουβα;, που ξεκίνησε από vaggos, στο Forum 'Φροντίδα, Διαμονή Ιθαγενών Πουλιών - Υβριδίων' του PetBirds, 22 Αυγ 2008.

1. vaggos

vaggos PB New Member

εχω μια κλουβα κυλινδρικη με διαστασεις περιπου σαν ενα βαρελι 200λιτρων..μπορω να βαλω ζευγαρι καρδερινες σε αυτη την κολουβα??θα εχω αποτελεσματα??Ευχαριστω!

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Εχω διαβασει και θεωρω πως τα στρογγυλα κλουβια δεν ειναι καταλληλα για κανενα ειδος πουλιου. Τους χαλανε τον προσανατολισμο.

Τι πορτες εχει? Θα μπορεις να τα ελέγχεις?

3. vaggos

vaggos PB New Member

το κλουβι εχει μια μονο πορτα στο μεσον του ο ελεγχος πιστευω οτι γινετε καλα..οσο για τον προσανατολισμο δεν ξερω καθολου

4. prokroustis

prokroustis PB New Member

αν μπορεις δει3ε μια φοτο για να καταλαβουμε

5. Alexandros

Alexandros PB Member Article Writer

Ti enois me apotelesmata ???

6. vaggos

vaggos PB New Member

enow na zevgarosoun se afth thn klouva oi karderines

7. Αν ειναι εξοικιωμενες σε κλουβι θα το παλεψουν , βεβαια ουτως η αλλως η αναπαραγωγη τους ειναι δυσκολη , αλλα πρεπει να εχεις υπ' οψην σου καποια βασικα πραγματα οπως η κλουβα θα ειναι μεσα η εξω ? αν ειναι μεσα θα πρεπει η ανθρωπινη παρουσια σε εκεινο το χωρο να περιοριστει στο ελαχιστο εως καθολου , αν παλι ειναι εξω κινδυνευουν απο αλλα οπως γατες , κουκουβαγιες , αρρωστιες απο σπουργιτια η κουνουπια κλπ και συν τοις αλλοις θα πρεπει να προσεχεις πολυ καθε φορα που θα ανοιγεις την μια πορτα ( μηπως θα επρεπε να υπαρχουν 3-4 ? )

Μοιραστείτε

Φόρτωση...