Μπορουν τα ζεμβρακια να μεγαλωσουν τα μωρα απο τα gouldians;

Συζήτηση με θέμα Μπορουν τα ζεμβρακια να μεγαλωσουν τα μωρα απο τα gouldians;, που ξεκίνησε από crisstos, στο Forum 'Αναπαραγωγή Εξωτικών Πουλιών' του PetBirds, 15 Ιουν 2009.

1. crisstos

crisstos PB New Member

σωστα χεχεχε.τωρα ομως θελω τα φωτα σας σε οτι αφορα τα gouldians και αν μπορουν τα ζεμβρακια να μεγαλωσουν τα μωρα απο τα gouldians,αυτα μας αφωρουν εξαλλου. :)

2. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Αμα ειναι καλοι γονεις γιατι οχι?Απ οτι εχω διαβασει εδω για παραμανες χρησιμοποιουνται συνηθως society finch και ζεμπρακια.Επειδη δεν εχω εμπειρια σ αυτα τα πουλια αν κανω λαθος διορθωστε με.

3. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Έχω μεταφέρει το μήνυμα σε δικό του thread διότι αποτελεί διαφορετικό θέμα συζήτησης :)

4. crisstos

crisstos PB New Member

μακαρι φωτη.εχω και μια περιεργια να δω τι χρωματα θα βγουνε. ο αρσενικος ειναι μαυροκεφαλος με μωβ στηθος κιτρινη κοιλια και πρασινη πλατη.η θυληκια μαυροκεφαλη μωβ στηθος ασπρη κοιλια και μπλε πλατη.

5. crisstos

crisstos PB New Member

τελικα ολα μια χαρα.τα ζεμβρακια μου σαν καλοι παρεθετοι γονεις εκαναν καλα τη δουλεια τους .3 πουλακια μεσα στη φωλια απο τα αυγα των gouldians.καθωνται στοργικα επανω τους σαν να ειναι δικα τους.μακαρι να τα μεγαλωσουν κανονικα.

6. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Μακάρι να συνεχίσουν να τα φροντίζουν μέχρι να ανεξαρτητοποιηθουν με τον ίδιο τρόπο! Να σου ζήσουν και μην ξεχάσεις φωτογραφίες στις Παρουσιάσεις πουλιών!

7. crisstos

crisstos PB New Member

σαφως και θα βαλω φωτο.μολις φυσικα αρχισουν οι γονεις να βγενουν εξω.:)

8. efi

efi PB New Member

Μπραβο Χρηστο! Πολυ χαιρομαι! Να σου ζησουν να τα δεις και στο κλαρακι τους! ;)

9. giann

giann PB New Member

Γεια σου Χρήστο!
    Πως πάνε τα μικρά gouldian με τους θετούς γονείς τα ζεμπράκια?
    μεγαλώνουν όλα οκ?

10. crisstos

crisstos PB New Member

καλημερα γιαννη.ναι ολα καλα μια χαρα ,απλα αυτα ειναι λιγο μεγαλυτερα νομιζω απο τα ζεμβρακια και ποιο ασχημα οταν ειναι νεοσοι.ελπιζω να μην παθουν ψυχολογικα οι γονεις που τα βλεπουν ετσι μαυροτσουκαλα.
    τα καλα νεα ειναι οτι σε 7 μερες θα γινουν γονεις και τα ιδια τα gouldians.αντε να δουμε.

11. giann

giann PB New Member

Μπράβο Χρήστο!
    Αντε να ζήσουν όλα να βγάλεις πολλά πουλάκια!
    Περιμένουμε φώτο τα μικρά gouldian με γονείς ζεμπράκια!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...