Μπορει το κοκατιλ μου να μπηκε στην πτερορροια;

Συζήτηση με θέμα Μπορει το κοκατιλ μου να μπηκε στην πτερορροια;, που ξεκίνησε από Stefan, στο Forum 'Ασθένειες Παπαγάλων' του PetBirds, 17 Νοε 2008.

1. Stefan

Stefan PB New Member

Καλησπερα!Θα ηθελα να σας ρωτησω αν υπαρχει περιπτωση το κοκατιλ μου να μπηκε στην πτερορροια.Σημερα βρηκα στον πατο του κλουβιου του 6 πουπουλα...Υπαρχει περιπτωση?

2. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Τι ηλικία ειναι το πουλί?

3. Stefan

Stefan PB New Member

Απο 8 μηνων που νομιζαμε μας βγηκε 3 χρονων...:)

4. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Μήπως άλλαξε κάτι στην διατροφή του? Στο χώρο του? Πότε πέρασε πτερόροια τελευταία φορά?

5. Stefan

Stefan PB New Member

Η διατροφη του δεν αλαξε και τιποτε αλλο.Πτερορροια δεν ξερω ποτε περασε μιας και τον αγορασα πριν 6 περιπου μηνες.(δεν καταλαβα οτι μπηκε δεν ειχε χασει καθολου φτερα)

6. Katerina

Katerina PB Member

Mηπως εχετε πολλη ζεστη σπιτι, η μηπως τρομαξε απο κατι?ειναι πουπουλα η φτερα?εχει "αδειασει"σε καποιο σημειο του σωματος?

7. Stefan

Stefan PB New Member

Δεν ξερω πως εστανετε ο ιδιος αλλα στο σπιτι δεν νομιζω να εχει τοση ζεστη ωστε να χασει πουπουλα.Δεν εχει αερωσεις και εχασε πουπουλακια οχι φτερα.Σημερα δεν εχασε καθολου πουπουλα αλλα πρωσφατα ειχε ορνηθωση(χωρις σαλμονελα) και τωρα γιατρευτηκε πληρως μηπως ειναι καποιες παρενεργιες?

8. Katerina

Katerina PB Member

Δες και για ψειρες,και βαλε πολυβιταμινη, θα ωφελησει ουτως η αλλως!

9. Stefan

Stefan PB New Member

Μοιραστείτε

Φόρτωση...