Μπεττούλα & Μπάρνι (amazons) μιλανε και τραγουδανε

Συζήτηση με θέμα Μπεττούλα & Μπάρνι (amazons) μιλανε και τραγουδανε, που ξεκίνησε από Φοίβος, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 22 Ιουν 2014.

1. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Σημερινο βιντεακι απο τα μωρα (για εμενα μαλλον παντα θα ειναι τα μωρα) :D που μιλαμε και τραγουδαμε

2. alicedros

alicedros PB Supporter

αχαχαχαχαχα τρελαίνομαι που κάνουν τις άριες ταυτόχρονα και χορεύουν κιόλας! Είναι τρέλα! Δεν νομίζω να κάνεις τίποτα άλλο όλη μέρα αλλά να ασχολείσαι με ΤΑ μωρά! ;)
    Να τα χαίρεσαι Ανέστη! Φτου φτου φτου!

Μόνο που πάλι δεν τα ξεχωρίζω ποιο είναι ποιο! :p

3. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

χα χα χα χα απίθανα φτου φτου φτου να τα χαίρεσαι Ανέστη!

4. Φοίβος

Σας ευχαριστω πολυ, τα χαιρομαστε αλλα ευχομαι να ειχα περισσοτερο χρονο να περναω μαζι τους καθημερινα. Αλλα να που πρεπει να δουλευουμε για να εχουν να τρωνε κι αυτα. :D
    Αριστερα ειναι ο Μπαρνι και δεξια η Μπεττουλα. ;)

5. Ariadnh

Ariadnh PB Active Member

Αυτα που ειδαμε στο τελειο βιντεο :) μπορουν να τα κανουν και τα Budgie;

6. Φοίβος

Δεν νομιζω, μπορουν ομως και τα μπατζι και μαθαινουν να λενε καποιες λεξεις. ;)

7. Sissy

Sissy PB Senior Member

Μπράβο Ανέστη, είναι τόσο χαριτωμένα και γλυκά πουλιά, έχουν και ωραίο....ρεπερτόριο!:D:p

8. Markos tsiftelis

Markos tsiftelis PB New Member

βαλθηκες για αλλη μια φωρα να μας πεθανεις! αυτα ειναι πουλια να τα βοουτησεις στα χερια σου και να τα τρελανεις στα φιλια! χιλια μπραβο Ανεστη ειναι λιγα για οτι κανεις γιαυτα τα πουλακια:)

9. mariad

mariad PB New Member

Μπράβο Ανέστη! Εκπληκτικά τα μωρά σου!:)

10. Φοίβος

Χθεσινο βιντεακι που τα μωρα (δεν ειναι πια και πολυ μωρα:p) τραγουδουν "κουνια μπελα" και φωναζουν τη Σάμερ το γιόρκι.

11. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Ανέστη ζηλεύω....

12. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Σάμερ έλα να φάμε χα χα πάντως η τσούπρα είναι πιο ομιλητική :)

13. Φοίβος

Koντα εισαι, ελα να τους δεις, μολις δουν κοσμο λυσσανε να κανουν επιδειξη και λενε οτι ξερουν και δεν ξερουν.:rolleyes:

Ετσι ειναι Μαρια. Βεβαια ειναι και με τις ωρες τους, ο,τι ξερει ο ενας ξερει και ο αλλος απλα η Μπεττυ ειναι πιο φλυαρη. [​IMG]

14. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Κάπως θα γίνει..... θα βρούμε την άκρη και θα έρθω

15. Markos tsiftelis

Markos tsiftelis PB New Member

Θα μας πεθανεις με αυτα που μας διχνεις:)

16. alicedros

alicedros PB Supporter

Κλαίω με το "Καμάαααρι μου! Ομορφιάααα μου!" χαχαχα να τα χαίρεσαι τα μωρά σου Ανέστη! Για όλους μας θα είναι πάντα ΤΑ απόλυτα μωρά! Η Μπέττυ είναι θηλυκό, με ό,τι σημαίνει αυτό! :p

17. Sissy

Sissy PB Senior Member

Είναι καταπληκτικά πουλιά! τι να πιάσω και τ ν΄αφήσω, την ομορφιά τους; τον τρόπο που ''ταΐστηκαν'' και μεγάλωσαν ; την εκπαίδευση τους;
    Να τα χαίρεστε Ανέστη, έχετε κάνει καταπληκτική δουλειά:thumbsup:
    Δώσε φιλιά στη Φοίβη, καιρό έχουμε να τους δούμε αυτήν και τον...δράκουλα:p

18. Φοίβος

Σισσυ καλα ειναι και οι γονεις. Τελειωνουν σιγα σιγα την πτεροροια τους ενω τα μωρα τελειωσαν ηδη την πρωτη τους κανονικη πτεροροια. :)

Ειδα ενα ασχημο ονειρο χθες βραδυ και ξαγρυπνησα μετα απο αυτο. Αφου λεει με ρημαξε στις δαγκωνιες ο δρακουλας καταφερε κι εφυγε. :mad: Εγω μεσα στα αιματα και τα νευρα του ειπα κιολας "στο καλο" καθως πετουσε μακρια :D. Περασε μια μερα και επειτα γυρισε πισω απο τις φωνες της Φοιβης. Τον επιασα λεει κι αφου με ξαναδαγκωσε τον εβαλα πισω στο κλουβι.

19. Sissy

Sissy PB Senior Member

Τα άγχη και οι έννοιες μας, βγαίνουν στον ύπνο, προ ημερών κι εγώ έβλεπα πως έφυγε το Μαριόνι....:D:D

20. Φοίβος

Μωρε απ'ολα τους αυτος ο βρυκολακας βρηκε να 'ρθει στον υπνο μου? :rolleyes:

Μοιραστείτε

Φόρτωση...