Μπανιο σε παπαγαλους κοκατιλ

Συζήτηση με θέμα Μπανιο σε παπαγαλους κοκατιλ, που ξεκίνησε από τριανταφιλλος, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 12 Ιουν 2008.

1. Πωσ μπορουμε να το κανουμε μπανιο:confused:Α και κατι αλο πως μπορω να το εξημεροσω

2. nasosKE_30

nasosKE_30 PB New Member

βαλτου μπανιερα και θα κανει μονο του!
    ψαξε λιγο και θα βρεις και αλλα ιδια θεματα!

3. ναι αλλα του εβαλα και δεν μπαινει μονο οταν τον πιτσιλεισε η μαμα μου με το λαστιχο καθεισε

4. nasosKE_30

nasosKE_30 PB New Member

δε σημαινει οτι επειδη του εβαλες θα κανει κιολλας!ΑΜΑ θελει και ΟΤΑΝ θελει θα κανει!
    αν παλι ειναι καινουργιο μπορει να μην εχει μαθει ακομα την μπανιερα γιαυτο.

5. δεν ειναι καινουργιο το εχω 5-6μηνες και το πλησιαζει αλλα παει να μπει αλλα δεν μπαινει μονο πεινη γιατηshootout

6. nasosKE_30

nasosKE_30 PB New Member

γιατι εχεις φαγωθει να κανει μπανιο???αμα δε θελει δε θα κανει τερμα.
    δεν ειναι υποχρεωτικο να κανει ουτε πρεπει για καποιο λογο.

7. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Τριανταφυλλε ειναι εξημερωμενο το πουλακι? :confused: Αν ειναι μπορεις να του ριξεις λιγο νερακι με το ψεκαστηρι, αν ομως φοβαται και χτυπιεται να σταματησεις για να μην το τρομαξεις . Ο σκοπος ειναι να κανει μπανιο και να του αρεσει οχι να το καταπιεσεις... ;)

8. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

τοτε μπορεις να τον κανεις μπανιο με το ψεκαστηρι...αλλα αν δεις να δυσανασχετει σταματα.

9. iakovos

iakovos PB New Member

Και εγω το έχω κάνει πολες φορές μπάνιο με ψεκαστίρη, νομίζω οτι του αρεσει. <<(μην επιχηρισεις να το βαλεις κατο απο την βριση γιατι οσο και να προσπαθεισεις, είναι τελοίος αδιάβροχα τα φτερα. 100% αδιάβροχα.)>>

Μοιραστείτε

Φόρτωση...