Μπαίνουν 2 ζευγάρια καναρινιων σε 60ρα ζευγαρωστρα;

Συζήτηση με θέμα Μπαίνουν 2 ζευγάρια καναρινιων σε 60ρα ζευγαρωστρα;, που ξεκίνησε από vasilis aegina, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 20 Σεπ 2014.

1. vasilis aegina

vasilis aegina PB New Member

Καλημέρα σε μια 60ρα ζευγαρωστρα μπορούμε βα βαλουμε 2 ζευγαρια??(τ εχω δει)θελω να μου πειτε την γνώμη σας

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Εννοεις για αναπαραγωγη ή για να περάσουν το χειμώνα?

3. vasilis aegina

Αναπαραγωγή τν ανοιξη οχι τωρα:p

4. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ναι η αναπαραγωγη γινεται την Άνοιξη, αλλα δεν λες ξεκαθαρα τι ρωτας.. :cool: Ρωτας για τωρα για να περασει ο χειμωνας ή για την Ανοιξη για να αναπαραχθουν?

5. vasilis aegina

Την ανοιξη! Αν μπορω να βαλω 2 ζευγαρια για αναπαραγωγή σε μια ζευγαρωστρα

6. pap

pap PB New Member

ρε φιλε και 30 μπλουζακια μπορεις να βαλεις σε ενα σακβουαγιαζ,αλλα θα βγουν τσαλακωμενα!
    ουτε για αναπαραγωγη,αλλα ουτε για το χειμωνα!

7. Ian32

Ian32 PB New Member

Τα πουλια ολο τον χειμωνα -περιοδο συντηρησης πρεπει να γυμναζουν τα φτερα τους . Επιπλεον δεν πρεπει να ειναι μαζι τα αρσενικα με τα θηλυκα.
    Στην 60αρα ισως να χωρανε 4 πουλια οχι ομως οτι θα ναι ανετα , εγω βαζω ας πουμε 6 φετινα σε 90αρα μεχρι την πτεροροια.
    Επιπλεον το καθε πουλι πρεπει να εχει τον δικο του χωρο . Εκει θα εχεις πολλους τσκωμους και ισως σπασίματα αυγων-θανατους νεοσσων.
    Και στους 25 ποντους μπορεις να τα βαλεις να ζευγαρωσουν δεν ειναι ομως το καλυτερο.

8. alicedros

alicedros PB Supporter

Συμφωνώ απόλυτα με τους προηγούμενους που μίλησαν, κι γω διαφωνώ, και να προσθέσω ότι το χώρισμα έχει ιδιαίτερη σημασία και παίζει πολύ σημαντικό ρόλο κατά τη διάρκεια της αναπαραγωγής! Κάθε ζευγάρι σε μια ζευγαρωστρα.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...